Remis w interesującym meczu

2014-07-27 13:01:34

W piątek 25 lipca na boisku przy ulicy Nauczycielskiej w Gdyni Witominie, odbył się mecz upamiętniający Krzysztofa Sikorę, Olimpia Osowa - Przyjaciele Krzysztofa Sikory w której grali Oldboje Gdyni, byli zawodnicy Arki Gdynia i Bałtyku Gdynia.

W spotkaniu upamiętniającym Krzysztofa Sikorę stanęli naprzeciw siebie byli piłkarze Arki i Bałtyku Gdynia oraz połączone siły byłych i obecnych zawodników Olimpii Osowa. Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy po czym zawodnicy zaczęli zmagania.

Początek spotkania należał do zawodników Olimpii którzy mocno rozluźnieni zmarnowali dwie dobre sytuację wypracowane przez Łukasza Żmijewskiego. Zdecydowanie poważniej do spotkania podeszli olboje gdyńskich klubów i po jednej z akcji kapitalnym lobem gola zdobył Dariusz Hebel.Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0.

W przerwie uśmiechy i żarty bo mimo niekorzystnego wyniku zabawa była przednia. W drugiej połowie Osowianie zaatakowali z impetem i po indywidualnej akcji Żmijewskiego w polu bramkowym instynktem strzeleckim popisał się Tadeusz Littwin i doprowadził do wyrównania ku uciesze wszystkich na boisku. Kolejne minuty to napór Olimpii i groźne kontry Olbojów, po jednym z takich wypadów sędzia podyktował rzut karny który sprokurował niezastąpiony w takich sytuacjach Michał Kowalczyk :) karnego na bramkę zamienił ponownie Dariusz Hebel.

Minuty mijały a Olimpia nie potrafiła sforsowac dobrze grającej obrony rywali którą dyrygował Andrzej Sobczak. W końcówce spotkania wkońcu się udało, nieprzeciętnymi umiejętnościami popisał się Ambrosiewicz i było 2-2. W ostatniej minucie Olimpia mogła wygrac to spotkanie ale Tomasz Błaszczykowski trafił w słupek, prawdopodobnie zrobił to specjalnie ponieważ taki mecz powinien skończyc się remisem :).

Po spotkaniu było pamiątkowe zdjęcie, grill i zimne piwko, a całe spotkanie było bardzo fajna inicjatywą.