Olimpia jedzie do Norwegi na finał Pucharu Europy

2014-08-25 09:09:16

W dniach 20–24 sierpnia 2014 roku w Zielonce pod Warszawą odbywał się turniej Eliminacyjny Pucharu Europy.

Startowało w nim 9 drużyn: 5 męskich oraz 4 żeńskie.

4. UC Face Off – mistrz Holandii

Bardzo dobrze zaprezentowały się gdańskie zawodniczki, które wygrały wszystkie mecze i awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 8–12 października 2014 roku w Norwegii.

Energa Olimpia Osowa Gdańsk – SZPK Nokia Komarom  6:3 (4:0, 1:1, 1:2).

Najlepsza zawodniczka: Weronika Noga.

Pierwszy mecz turnieju był bardzo ważny ze względów psychologicznych. Nie wiedzieliśmy czego możemy spodziewać się po przeciwniczkach. Z informacji jakie posiadaliśmy większość zawodniczek stanowiła o sile kadry narodowej Węgier. Nasze obawy częściowo potwierdziły się. Niesamowity mecz rozegrała reprezentacyjna bramkarka SZPK, która czyniła cuda w bramce. Kilkukrotnie Węgierki przed utratą gola ratował słupek. Od samego początku mecz przebiegał pod nasze dyktando. Przeciwniczki odgryzały się bardzo groźnymi kontrami. Już w pierwszej tercji prowadziliśmy 4:0. W dalszej części meczu Energa wciąż atakowała i była częściej przy piłce, a przyjezdne starały się kontrować. W ostatniej odsłonie mogliśmy pozwolić sobie na zmiany w składzie oraz ćwiczyć różne warianty gry.

Ostatecznie pokonaliśmy Węgierki 6:3, choć powinno być dużo więcej.

Energa Olimpia Osowa Gdańsk – MMKS Nowy Targ 8:5 (4:2, 2:1, 2:2).

Najlepsza zawodniczka: Anna Raczkowska.

Mecz z góralkami miał swój dodatkowy podtekst. Zawodniczki MMKS w finale mistrzostw Polski przegrały z nami po dogrywce i chciały w Zielonce udowodnić, że był to tylko przypadek. Początek meczu wskazywał, że cel ten uda im się osiągnąć. Przy wyniku 2:0 mistrz Polski pokazał kto tu rządzi i szybko sprowadził na ziemię Nowy Targ. Jeszcze w pierwszej tercji gdańszczanki prowadziły 4:2. W drugiej i trzeciej tercji pozwalaliśmy przeciwniczkom na pojedyncze zrywy. Strzeliliśmy dodatkowe 4 bramki tracąc 3. Niestety nasza skuteczność kolejny raz zawiodła.

Przed wyjazdem do Norwegi będziemy musieli mocno popracować nad tym elementem.

Energa Olimpia Osowa Gdańsk – UC Face Off   10:2 (3:1, 6:1, 1:1).

Najlepsza zawodniczka: Dominika Marzec.

Po dwóch meczach turnieju gdańszczanki miały zapewniony awans. Mimo tego nikt nie zamierzał odpuszczać mistrzowi Holandii. Dziewczyny chciały pokazać, że zasłużyły na 1 miejsce w turnieju. To było spotkanie praktycznie do jednej bramki. Na boisku pojawiła się najmłodsza w drużynie Dominika Marzec, a więcej możliwości grania miały zawodniczki, które do tej pory mniej przebywały na boisku.

Po turnieju wybrano najlepsze zawodniczki All Stars.

Wśród 6 osób znalazło się miejsce dla 3 gdańszczanek:

• najlepszy bramkarz Mariola Szarmach,
  • najlepszy prawy obrońca Weronika Noga,
  • najlepszy prawy napastnik Anna Szychta.

Jesteśmy zadowoleni z wyników. Mamy jednak świadomość, że w Norwegii musimy zagrać jeszcze lepiej i nie możemy pozwolić sobie na przestoje w grze. Poprawić musimy również skuteczność. Z lepszymi przeciwnikami w sytuacjach stuprocentowych musimy strzelać bramki.

Nasz zespół w Zielonce godnie reprezentował Miasto Gdańsk oraz Polskę.

W Zielonce przebywała grupa 19 zawodniczek wraz z 3 trenerami.

Energa Olimpia Osowa Gdańsk: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Julia Jurkowska, Weronika Noga, Hanna Samson, Anna Chomnicka, Monika Kraus, Monika Krajewska, Anna Szychta, Jagoda Wieczorek, Agnieszka Ławicka, Maja  Stenka, Anna Raczkowska, Irena Mroch, Aleksandra Kurth, Karolina Damps, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Anna Romanowska.

Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.