Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEZON 2014/15 W TEATRZE WYBRZEŻE

2014-09-28 00:09:07

Zapraszamy na kolejny sezon artystyczny w Teatrze Wybrzeże. Zależy nam, by był on dla Państwa interesujący, by pobudzał tak do refleksji, jak i do śmiechu. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa osiem niezwykle ciekawych i zróżnicowanych propozycji repertuarowych.

 

Dzisiaj na Dużej Scenie odbędzie się premiera MARII STUART w reżyserii niezwykle cenionego przez krytykę i publiczność Adama Nalepy. W role Marii Stuart i Elżbiety I, wielkich królowych wcielą się dwie wspaniałe aktorki Teatru Wybrzeże: Dorota Kolak i Katarzyna Figura. Na grudzień zaplanowana jest kolejna premiera Teatru Dada von Bzdülöw - TRANSMIGRAZIONE DI FERMENTI D'AMORE, w której duet Chmielewska i Bzdyl weźmie pod lupę opowieści o odwiecznej Naturze Miłości. TRESOWANE DUSZE to jedna z mniej popularnych sztuk wybitnej dramatopisarki Gabrieli Zapolskiej, co nie znaczy, że mniej interesująca, czy mniej drapieżna niż jej najczęściej wystawiane utwory. Jej premierę w reżyserii Adama Orzechowskiego zaplanowaliśmy na przełom lutego i marca. W lutym swój najnowszy spektakl zaprezentuje Grzegorz Wiśniewski. Będzie to arcydzieło dwudziestowiecznej dramaturgii światowej KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? z Dorotą Kolak i Mirosławem Baką, a ta premiera będzie miała miejsce dokładnie w pół wieku po głośnej wybrzeżowej polskiej prapremierze w reżyserii Jerzego Golińskiego ze scenografią Franciszka Starowieyskiego. Na marzec zaplanowaliśmy premierę teatralnej adaptacji jednej z najgłośniejszych i najgoręcej dyskutowanych dwudziestowiecznych polskich powieści - PRZEDWIOŚNIA w reżyserii Natalii Korczakowskiej. A już w maju na deskach Teatru Wybrzeże BARBARA I KAROL NA ŁONIE NATURY Michele Riml, czyli kontynuacja losów bohaterów największego wybrzeżowego komercyjnego przeboju ostatnich lat - SEKSU DLA OPORNYCH - którego realizację autorka, zachwycona naszym przedstawieniem, złożyła na ręce tej samej ekipy: Janda-Kolak-Baka! Zadanie przygotowania adaptacji teatralnej FARAONA, a potem wystawienia jej, wydaje się oczywiście trudne, ale jakże fascynujące! Dokona tego na przełomie maja i czerwca Adam Nalepa!

 

Ostatnią, również polską - bo wszystkie polskie premiery tego sezonu przygotowujemy w ramach obchodów jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce i ogłoszonego przez MKiDN oraz Instytut Teatralny konkursu Klasyka Żywa - premierą sezonu 2014/2015 zaplanowaną na przełom czerwca i lipca będzie MURZYN WARSZAWSKI, pierwsza powojenna inscenizacja popularnej w międzywojniu komedii Antoniego Słonimskiego. Przedstawienie wyreżyseruje Paweł Aigner, autor znakomitej ARABELI. Mamy jeszcze w rezerwie - realizacja uzależniona od wysokości dotacji - dwie polskie premiery: DZIEWIĘĆDZIESIĄTY TRZECI Stanisławy Przybyszewskiej w reżyserii naszej nowej etatowej reżyserki Eweliny Marciniak oraz mix MAŁŻEŃSTWA Z KALENDARZA (niegranego od prapremiery w 1766) Franciszka Bohomolca i CUDZOZIEMCZYZNY Aleksandra Fredry w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.

 

A już za chwilę, w listopadzie odbędzie się VII edycja Festiwalu Wybrzeże Sztuki. Szczegóły wkrótce!

 

Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

 

PREMIERY W SEZONIE 2014/2015

 

WRZESIEŃ

Friedrich Schiller
MARIA STUART
Reżyseria: Adam Nalepa
Duża Scena

 

GRUDZIEŃ

Teatr Dada von Bzdülöw
TRANSMIGRAZIONE DI FERMENTI D'AMORE
Scena Malarnia

 

LUTY/MARZEC

Gabriela Zapolska
TRESOWANE DUSZE
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scena Malarnia

 

Edward Albee
KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Duża Scena

 

Stefan Żeromski
PRZEDWIOŚNIE
Reżyseria: Natalia Korczakowska
Scena Malarnia

 

MAJ/CZERWIEC

 

Michele Riml
BARBARA I KAROL NA ŁONIE NATURY (tytuł roboczy)
Reżyseria: Krystyna Janda
Scena Kameralna

 

Bolesław Prus
FARAON
Reżyseria: Adam Nalepa
Duża Scena

 

CZERWIEC/LIPIEC

Antoni Słonimski
MURZYN WARSZAWSKI
Reżyseria: Paweł Aigner
Scena Malarnia


GK

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas