OSOWSKIE SZKOŁY NAJLEPSZE W BIEGACH

2014-10-07 15:48:03

W Sztafetowych Biegach Przełajowych Gdańskich Igrzysk i Gdańskiej Gimnazjady uczniowie osowskich szkół zajęli dwa pierwsze i dwa drugie miejsca.

Na stadionie lekkoatletycznym Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej we wtorek 30 września zmierzyły swe siły zespoły dziewczęce z gdańskich szkół.

W Gimnazjadzie dziewcząt wzięło udział 150 zawodniczek z 15 szkół - uczestniczki miały do pokonania dystans 10 x 800m. Pierwsze miejsce w Gdańsku zajął zespół z Gimnazjum nr 33 w składzie: Katarzyna Tomaszewska, Barbara Werc, Martyna Sumisławska, Dominika Karpińska, Maja Stolarska, Klaudia Hopa, Natalia Markowska, Karolina Buchnowska, Julia Kulesza, Agnieszka Kulesza, Agnieszka Łuczkowska, Maja Dąbrowska, Ada Redwanz.

W kategorii szkół podstawowych wystartowało 190 uczennic z 19 placówek. Dystans wynosił 10 x 600m. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 35, natomiast drugie – Szkoła Podstawowa nr 81.

Natomiast 1 października na tym samym stadionie odbyły się zawody chłopców.

W Gimnazjadzie chłopców na dystansie 10 x 1000m udział wzięło 210 zawodników z 21 szkół. Na pierwszym miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 16, na drugim miejscu - Gimnazjum nr 33.

W kategorii szkół podstawowych na dystansie 10 x 800m wystartowało 200 chłopców z 20 placówek. Pierwsze miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 81 w składzie: Kacper Gorajdowski, Piotr Grzybowski, Rafał Curyło, Aleksy Frankiewicz, Filip Waruszewski, Jakub Niechwiadowicz, Maciej Żołnowski, Maciej Pyrek, Jakub Czworowski, Maksymilian Żołnowski, Jakub Makarewicz.

Młodzi biegacze, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w każdej kategorii (czyli wszystkie zespoły z Osowej) będą reprezentowali Gdańsk w finale wojewódzkim, który odbędzie się 17 października w Garczynie koło Kościerzyny.