Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stefan Chwin w Domu Zarazy - „Dlaczego Oliwa?"

2014-10-31 17:46:00

Spotkanie ze Stefanem Chwinem - „Dlaczego Oliwa? Opowieść rodzinna wraz z pokazem zdjęć ze zbiorów autora”

 

W sierpniu i wrześniu br. spacery literackie po Gdańsku gromadziły liczną publiczność. O gdańskich dzielnicach z literackiej perspektywy opowiadali m.in. Katarzyna Bonda, Tadeusz Dąbrowski czy Barbara Piórkowska. By umożliwić wszystkim zainteresowanym wysłuchanie osobistych opowieści Stefana Chwina o Oliwie, Instytut Kultury Miejskiej serdecznie zaprasza na drugie spotkanie z pisarzem, który 6 listopada o godz. 18.00 w Domu Zarazy opowie o tym, dlaczego Oliwa zajmuje tak ważne miejsce w jego twórczości. Prezentacja wsparta będzie zdjęciami z prywatnego archiwum pisarza.

 

Spotkanie odbyło się po raz pierwszy w sierpniu, w trakcie cyklu spacerów literackich po Gdańsku. Cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – i tak jak zapowiadaliśmy – powtarzamy ten wirtualny spacer po Oliwie, by każdy kto chce posłuchać opowieści wybitnego pisarza miał możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu. Będzie to wirtualny spacer (prezentacja zdjęć) z autorem, który opowie o krajobrazie już nie istniejącym, zachowanym jedynie w jego osobistych wspomnieniach i zapisanym na kartach jego twórczości. Chwin przeniesie nas w świat swojego dzieciństwa, które jak sam wspomina spędził w odrębnym świecie obdarzonym wszystkim  czego potrzebowało do szczęścia wrażliwe serce chłopca.

 

Autor „Hannemana” czy „Ester” - Stefan Chwin - odpowie uczestnikom i uczestniczkom wirtualnego spaceru na pytanie - „Dlaczego Oliwa?” -  Dlaczego właśnie do niej powracam w prawie wszystkich moich książkach? Bo to była wyspa. Kiedy urodziłem się tutaj po wielkiej wojnie, oddzielały ją od Gdańska wielkie pola dawnego lotniska Luftwaffe, a od strony Sopotu suche łąki i sosnowe kępy, za którymi błękitniało morze – odpowiada Chwin.

---

Spotkanie ze Stefanem Chwinem – „Dlaczego Oliwa? Opowieść rodzinna wraz z pokazem zdjęć ze zbiorów autora”

 

Termin: 6 listopada godz. 18.00, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Miejsce: Dom Zarazy, ul. Stary Rynek Oliwski 15 (sala teatralna za Domem Zarazy)

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/profile.php?id=576849925793717

 

O spacerach literackich można poczytać na stronie: www.ikm.gda.pl/dzialanie/literatura/spacery-literackie/

 

Stefan Chwin opowiada o spotkaniu: www.youtube.com/watch?v=5WHbNus28ow

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej
Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, Live&Travel, iBedeker.

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas