Dwa zwycięstwa Energi Olimpii

2014-11-16 14:43:26

W VII kolejce rozgrywek seniorek w unihokeju sowska Energa Olimpia dwukrotnie wygrała z zespołem KS Worwa Szarotka Nowy Targ  9:3 i 9:4.

Tym razem osowianki rozgrywały mecze na hali w Przodkowie, gdyż osowski obiekt z uwagi na odbywające się tutaj wybory samorządowe nie został udostępniony. Mimo konieczności wyjazdu poza Trójmiasto zespołowi tyowarzyszyła liczna grupa kibiców.

W meczu sobotnim nasza drużyna posiadała zdecydowaną przewagę już od początku spotkania. Po pierwszej tercji, zakończonej zwycięstwem 3-0 wiadomym było, ze meczu tego nie można przegrać. Druga tercja to wyrównana gra i remis 2 -2. Trzecia zaś to już gra do jednej bramki. W tej tercji nasze dziewczyny strzeliły 4 bramki nie tracąc zadnej.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9-3 (3:2, 2;2, 4;0) a bramki dla Energi Olimpii zdobyły: Jurkowska (3), Chudyszewicz (2), Stenka (2), Wieczorek, Ławicka i Szychta po 1. Najlepszą w naszej drużynie została wybrana Marta Chudyszewicz.

W meczu niedzielnym nasze zawodniczki wystąpiły w podobnym składzie. Po zdecydowanym sobotnim zwycięstwie gra toczyła się w zdecydowanie spokojniejszej atmosferze, chociaż i w tym meczu osowianki dwukrotnie przebywały na ławce kar.

Mecz zaczął się trochę zaskakująco, gdyż w 8 minucie przeciwniczki zdobyły drugiego gola i objęły prowadzenie. Mobilizacja i do końca tercji, w ciągu 12 minut osowianki stzreliły 3 bramki. Tercja zakończyła się zwycięstwem 4-2. W drugiej tercji było trochę sennie i wynik remisowy 1-1. Trzecia to już dominacja Energi i wysokie zwycięstwo. Ostatecznie Energa Olimpia zwyciężyła 9-4 (4:2, 1:1, 4:1). Bramki dla osowskiego zespołu zdobyły: Jurkowska (2), Wieczorek, Stenka, Raczkowska, Noga, Kraus, Romanowska i Herman po 1. Najlepszą zawodniczką wybrano Julię Jurkowską.

Energa Olimpia wystąpiła w składzie: Jurkowska, Szarmach, Chomnicka, Wieczorek, Samson, Krawczyk, Herman, Kraus, Stenka, Noga, Szychta, Raczkowska, Romanowska, Drams, Chudyszewicz, Marzec.