Turniej Mikołajkowy "TO MY GDAŃSKIE LWY"

2014-12-03 13:18:42

Na samym początku chcieliśmy serdecznie podziękować Rodzicom naszych 31 Misiów, które wystartowały w tym turnieju, za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu, a co za tym idzie, umożliwieniu startu swoim Pociechom w tak ważnych dla nich zawodach. Dlaczego ważnych? Ano dlatego, że wielu medalistów tegoż turnieju zostało również i medalistami zawodów krajowych oraz międzynarodowych na poziomie seniorskim. Także, być może, mieliśmy możliwość oglądania przyszłych gwiazd naszego polskiego Judo tym bardziej, że klub nasz jest od dwóch edycji współorganizatorem Gdańskich Lwów .

UKS Grizzly Gdańsk reprezentowało łącznie, jak już wcześniej wspomniano, 31 zawodników w czterech grupach wiekowych. Sam turniej przebiegał bardzo sprawnie, bez większych opóźnień a udział w nim wzięło 596 judoków z całej Polski, którzy reprezentowali ok. 30 klubów. Nasi mali samurajowie mieli też możliwość stoczenia swoich pierwszych walk międzynarodowych, ponieważ wystąpiła tu również silna grupa zawodników z Rosji.

Pierwsi na macie wystartowali wojownicy reprezentujący roczniki 2005 oraz 2006. Łupem naszym padły tutaj trzy medale:

Miejsca II:

- Bartek Brzozowski - 38kg

- Szymon Zdunek - 29kg

Miejsca III:

- Jan Durma - 25kg

Po sukcesach w Toruniu poznaliśmy naszego Brzozę z zupełnie innej strony i okazało się, że ma w sobie więcej woli walki niż przewidywaliśmy: szedł jak dziki co rusz kończąc przed czasem.

A tym razem nie zawiódł Szymek, który uległ jedynie w jednej walce silniejszemu przeciwnikowi, natomiast w pozostałe stoczył w stylu, w którym mogliśmy go poznać wcześniej: konsekwentnie, spokojnie, rozsądnie i technicznie.

Miejsca punktowane, ale poza podium zajęli:

Miejsca VII:

- Kuba Rzeczkowski - 25kg

- Damian Koc - 26kg

Druga tura, to roczniki 2003 i 2004. Reprezentacja liczyła tutaj pięć osób, ale miejsca medalowe oraz punktowane zajęli:

- Maria Stoła - 32kg - miejsce II

- Sebastian Zbytniewski - 42kg- miejsce V

Marysia trafiła w swojej wadze jedynie na jedną silniejszą koleżankę a pozostałe walki stoczyła bardzo spokojnie i również kończąc je najczęściej przed czasem. Sebastian, jak zawsze, dostarczył trenerom sporo emocji szczególnie w walce o miejsce trzecie, którą, niestety, przegrał, ale z jego piątego miejsca jesteśmy w szczególności dumni, ponieważ wywalczył je naprawdę do samego końca z sercem!

Trzeci rzut, to roczniki 2007 i 2008 a reprezentowali nasz klub oraz zdobyli miejsca medalowe i punktowanie następujący wojownicy:

- Hubert Hellowicz - 38kg

- Tymek Kędziora - 24kg - stoczył 6 walk, z których 4 wygrał!!!

- Tomek Rychert - 26kg

- Piotr Rychter - 30kg

- Jurek Szubzda - 26kg.

Miejsca IX:

- Ignaś Anaczkowski - 26kg

W tych rocznikach liczba walk była szczególnie duża ze względu na liczbę zawodników. I tak szczególna duma rozpiera nas z postawy Tymka Kędziory, który stoczył łącznie 6 walk, z których wygrał 4 a zajął dopiero miejsce VII. Także to już świadczy o tym, ile osób brało udział w tym turnieju! Bardzo fajne walki stoczyli Wojtek Gaik i Jurek Witt, którzy często zaskakiwali pomysłami na zakończenie swoich walk!

Kolejna tura, to tura młodzików, którą reprezentowało jedynie dwóch Grizzlych: Michał Jaremczuk w wadze do 55 kg oraz Kacper Sałata do 60 kg. Obaj zajęli miejsca trzecie spotykając na swojej drodze zawodników reprezentujących różny poziom. Michał zaczął się powoli otwierać w walce i prowadzić je coraz bardziej taktycznie i tak samo zachował się Kacper, który konsekwetnie dążył do swojej techniki- skutecznie zresztą ją parokrotnie wykonując.

Ogromne podziękowania należą się naszemu juniorowi młodszemu Staszkowi Szymańskiemu, który od samego rana do późnych godzin wieczornych pomagał zarówno przy obsłudze samych zawodów jak i w pracach porządkowych po nich!