Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z ŻYCIA CHÓRU ORSZULIKA

2015-01-19 09:13:55

Ostatnio przeżywaliśmy radosny czas kolędowania, karnawału. Czuliśmy to w naszym codziennym życiu i obserwowaliśmy w otoczeniu. Wszędzie dzieliliśmy się opłatkiem, przede wszystkim swoich rodzinach, ale także w pracy czy w różnych grupach zainteresowania. W kościele śpiewaliśmy kolędy, a w szkołach dzieci także śpiewały kolędy i wystawiały jasełka.

 

W chórze czas ten jest szczególnie bogaty. Wchodząc w okres bożonarodzeniowy, wierni polskiej tradycji, możemy pokazać bogactwo polskiej literatury muzycznej w tym zakresie i podkreślić piękno poszczególnych pieśni kolędowych, śpiewając je w różnych opracowaniach, a jako chór przede wszystkim w wersjach 4–głosowych, co dodaje kolorytu i zaciekawia słuchaczy.

 

Nasze chórowe kolędowanie rozpoczęliśmy w Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC, gdzie zostaliśmy poproszeni o wykonanie koncertu kolęd podczas opłatka dla chorych oraz śpiewe podczas mszy św. w kaplicy hospicjum. Oczywiście w noc wigilijną, bezpośrednio przed samą pasterką, wprowadziliśmy świąteczny nastrój, śpiewając kilkanaście kolęd dla gromadzących się parafian Chrystusa Zbawiciela. Również w naszej parafii, dla nas i naszych gości, zaśpiewaliśmy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

 

            Parafialną okazją do szerszego kolędowania był Koncert Kolęd, którego parafianie i goście mogli wysłuchać w niedzielę 11 stycznia w dolnym kościele po mszy św. o godz. 16.00. Wykonawcami byli Chór Orszulika pod dyrekcją Magdaleny Nanowskiej i zespół Effatha pod kierownictwem Mariusza Pergoła. Impreza była nader ciekawa, a to przez jej różnorodność. Chór śpiewał czterogłosowo a capella, a także wykonał kolędy przy profesjonalnym akompaniamencie prof. Andrzeja Nanowskiego. Swoje walory głosowe jako solistka zaprezentowała pani Magda Nanowska. Również jej artystyczne słowo wiążące wprowadziło odpowiedni nastrój. Zespół Effatha śpiewał wiele znanych kolęd unisono i zaprezentował także ciekawe współczesne utwory kolędowe w opracowaniu wielogłosowym. Ich śpiewom towarzyszył własny zespół muzyczny z panem Mariuszem na czele. Były także wykonania wspólne Chóru Orszulika i zespołu Effatha, a także śpiewy razem ze słuchaczami koncertu. Całość zapowiadał Mariusz Stopowski. Był to naprawdę ciekawy i udany wieczór.         Z początkiem roku Zarząd Chóru przypomina, iż w dalszym ciągu poszukujemy osób zainteresowanych śpiewaniem w naszym zespole, a zapisać się można przychodząc na próby, które są prowadzone we wtorki i czwartki o godzinie 18.30 w salce parafialnej przy dolnym kościele Kościoła Chrystusa Zbawiciela. Może się zdarzyć, że ze względu na bliski koncert, wyjazd, itp. próby zostają przeniesione i wówczas swoją decyzję o wstąpieniu do chóru zgłaszamy telefonicznie nr 501 525 500.

 

Chór nasz jest organizacją pożytku publicznego i dlatego - podobnie jak w latach poprzednich - prosimy o skorzystanie z możliwości podjęcia decyzji przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz naszej organizacji. Prosimy o to tym bardziej, że według statystyk mniej niż 50% uprawnionych korzysta z tego prawa. Proszę się zastanowić czy nie lepiej samemu zadecydować, na co przeznaczymy nasze podatki chociaż w tak nikłym zakresie niż wszystko pozostawić w gestii rządu.

Prosimy o 1%

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE ŚPIEWACZE I MUZYCZNE

im. Księdza Józefa Orszulika w Gdańsku-Osowej

 KRS NR 0000280249

 

Prezes Stowarzyszenia, Konrad Hoga

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas