Amatorzy tenisa stołowego zagrali na kolejnym turnieju

2015-02-09 09:36:36

7 lutego 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Osowie odbyły się XI Amatorskie Mistrzostwa Osowy w Tenisie Stołowym, organizowane przez Stowarzyszenie Klub Sportowy Olimpia Osowa oraz ZSO nr 2 w Gdańsku Osowej.

Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na 2 kategorie wiekowe. W grupach grano systemem „każdy z każdym”. Gra toczyła się do dwóch wygranych setów.

W kategorii junior (do lat 16) zgłosiło się 9 uczestników. Wielkim zaskoczeniem był występ 10-letniego Łukasza Zawadzkiego, który był najmłodszym uczestnikiem, a mimo to pokonał kilku dużo starszych od siebie kolegów. Żadnych szans nie dał nikomu Witek Kowalczyk, który wygrał wszystkie swoje pojedynki do „0”.

9. Wiktor Wiński

Seniorzy podzieleni zostali na trzy grupy. Po pojedynkach grupowych „każdy z każdym” do kolejnych rozgrywek wychodziło 2 najlepszych tenisistów. W finałowych grach spotkali się: Robert Sawczyszyn, Marcin Kowalczyk, Marcin Reducha, Rajmund Teca, Paweł Zbrowski oraz Jacek Piastowski. Bezkonkurencyjny okazał się p. Rajmund Teca, który nie przegrał żadnego spotkania i to on został Mistrzem w XI Amatorskich Mistrzostwach Osowy!

25. Mikołaj Gałusa

W deblu zgłosiło się 8 par. Pan Robert Sawczyszyn oraz Paweł Zbrowski nie mieli sobie równych i to oni zgarnęli puchary Mistrzów :)