Juniorki starsze awansowały do Finału Mistrzostw Polski!

2015-03-18 15:12:33

W miniony weekend rozegrany został Półfinał Mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych. Na boisku zaprezentowały się 4 zespoły. Poziom wszystkich spotkań był bardzo wysoki, a kibice nie mogli się nudzić.

W 6 meczach strzelono aż 52 bramki, co daje statystycznie prawie 9 goli na spotkanie. Warto podkreślić, że dziewczęta wspierała bardzo liczna grupa kibiców.

W piątkowy wieczór przyszło nam zmierzyć się z Ludźmierzem, drużyną z samego południa Polski. Nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po przeciwniczkach, dlatego początek meczu był dosyć nerwowy. Później stopniowo podwyższaliśmy przewagę wygrywając efektownie aż 8:2.

W kolejnym meczu czekał na nas dużo trudniejszy przeciwnik. Aktualne wicemistrzynie Polski z Trzebini (spod Krakowa) to jedne z głównych kandydatek do mistrzostwa. Niestety do meczu nie mogliśmy przystąpić w najsilniejszym składzie (Oliwia Ryszewska i Weronika Leśnik - kontuzje, a Weronika Grądzka - Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Koninie ). Mimo to drużyna pokazała charakter i skazywana na pożarcie pokazała pazur. Praktycznie do ostatnich sekund toczyły się losy spotkania. Jeszcze na 2 minuty przed końcem mieliśmy stuprocentowe sytuacje do strzelenia bramki. Ostatecznie po wspaniałej walce przegraliśmy 4:3.

Ostatni mecz turnieju zagraliśmy ze Zbąszyniem. Tabela tak pomyślnie ułożyła się dla Olimpii, że nawet porażka 3 bramkami dawała nam awans do finałów. Taktyka nakazała grać spokojnie w obronie, bez straty bramki i wyprowadzania ataków. Pierwsza część się sprawdziła. Niestety nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Bramkarka Zbąszynia dokonywała cudów, broniąc wprost w niewiarygodnych sytuacjach. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem 2:1, przeciwniczki w przypadkowej sytuacji z rzutu wolnego wyrównały. Sędziowie musieli zarządzić 10-minutową dogrywkę. Ku uciesze kibiców, ta część również nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebne były rzuty karne. Tutaj więcej zimnej krwi wykazały gdańszczanki i zasłużenie wygrały 2:0 po golach Karoliny Damps i Weroniki Grądzkiej.

W zespole All Stars turnieju znalazły się Alicja Stój i Karolina Dapms.

Chcieliśmy pochwalić całą drużynę - każda z zawodniczek dała z siebie 100% i dołożyła się do wspólnego celu, jakim był awans do finałów Mistrzostw Polski.

Energa Olimpia Osowa Gdańsk: Dominika Marzec, Patrycja Bernacka, Aleksandra Szychta, Laura Łącka, Aleksandra Dąbek, Katarzyna Pawłowska, Agata Linda, Alicja Stój, Karolina Damps, Martyna Sumisławska, Roksana Polańska, Karina Chmielecka, Samanta Piernicka, Ewelina Nowaczyk, Weronika Leśnik, Weronika Grądzka.

Trenerzy: Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.