9 MEDALI DLA MŁODYCH JUDOKÓW

2015-05-18 13:23:20

17 maja w Jezierzycach odbył się XVIII Majowy Turniej Dzieci i Młodzików. W zawodach wzięli udział zawodnicy UKS Grizzly Gdańsk.

Jezierzyce okazały się dla nas turniejem bardzo przyjaznym pod kątem stoczonych walk i wyników. Niedźwiadki reprezentowało dumnie łącznie 19 zawodników, spośród których dziewięcioro zdobyło pozycje medalowe. Jak zawsze nie zawiodła Maja „Killer” Grochowiecka, która zajęła miejsce pierwsze w kategorii wagowej do 28 kg. Świetne walki stoczył Adaś Molik (-31kg), który wskoczył na drugie miejsce w pięknym stylu i uległ mocniejszemu rywalowi jedynie w finale. Serce do walki okazał debiutant trenujący w naszym klubie jedynie trzy miesiące, Krzyś Skamielski (-36kg), który nie przejmował się bardziej doświadczonymi przeciwnikami i sięgnął po srebro w swojej kategorii wagowej -podobnie jak Alicja Płachta oraz w kategorii młodzika Szymon WielewskI Bardzo mocne walki stoczył Wiktor Janiak (-28kg), który zdobył brązowy medal - jego styl walki kosztuje naprawdę wiele nerwów trenerów. Na trzecim miejscu na podium stanęli również Jan Szubzda (-40kg) oraz Mateusz Grochowiecki (-27kg), którego taktyka niewiele odbiegała od taktyki Wiktora. W młodzikach w miarę udany występ zaliczył Kacper Sałata (-66kg), który zdobył medal brązowy. Za tydzień kolejne zawody - tym razem blisko, bo w Żukowie!