Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRAM TOUR na półmetku

2015-07-28 10:58:06

Miesiąc temu wystartowała tramwajowa linia turystyczna TRAM TOUR. Na wycieczkę po Gdańsku można się wybrać zabytkową czerwoną N-ką w każdą sobotę i niedzielę, aż do końca wakacji. W tym roku gdański Zakład Komunikacji Miejskiej oferuje nową trasę z przewodnikiem.
 

Zwiedzanie Gdańska z okien zabytkowego tramwaju to już tradycja. Od kilku już lat gdański ZKM zaprasza turystów i mieszkańców miasta na nietypowe wycieczki. Nowością w tym roku jest trasa wydłużona do Latarni Morskiej. W Nowym Porcie przewidziana jest krótka przerwa, którą pasażerowie TRAM TOUR mogą przeznaczyć na zwiedzanie Latarni. Zachętą jest również to, że pasażerowie zabytkowego tramwaju zamiast normalnego biletu wstępu, mogą zwiedzić obiekt w cenie biletu ulgowego. Również godziny kursów tramwajów zostały dopasowane tak, aby turyści mogli obejrzeć jedną z atrakcji Latarni Morskiej, czyli „spadającą kulę czasu”.

 

Wycieczki obsługiwane są przez zabytkowy tramwaj typu N z 1952 roku. Dwa razy dziennie (o godz.: 11:07 oraz 13:07) w każdą sobotę i niedzielę wakacji z przystanku Brama Wyżynna można dojechać do Latarni Morskiej w Nowym Porcie. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, PGE Arena, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja.

 

Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Posiadacze Karty Turysty „Gdańsk – Gdynia – Sopot – Plus” mogą liczyć na zniżkę. Jeden bilet obowiązuje na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska – Brama Wyżynna.

 

 

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas