Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny sezon unihokejowy

2015-09-07 11:29:44

Wielkimi krokami zbliża się kolejny unihokejowy sezon. Drużyna seniorek będzie starała się poprawić wynik sprzed roku a juniorki młodsze obronić tytuł mistrzowski. Dobrze nam znani trenerzy Christer Bertilson, Paweł Ludwichowski i Piotr Ludwichowski poprowadzą reprezentację Polski podczas Mistrzostw Świata Kobiet, które odbędą się w grudniu tego roku w Finlandii. 


Mamy kolejne pomysły i plany, związane z promocją unihokeja w Osowej i Gdańsku. Sukces, jakim był festyn „Unihokej – Sport i Zabawa” podczas Jarmarku św. Dominika oraz Festyny z Okazji Dnia Dziecka przy PGE Arenie utwierdziły nas w przekonaniu, że warto organizować takie imprezy.

Po raz kolejny zorganizujemy turniej pamięci Izy Strzałkowskiej, naszej zawodniczki, która zginęła tragicznie kilka lata temu. Chcemy podtrzymywać pamięć o Izie, poprzez otwarte turnieje, w których może wystartować każde dziecko i niezależnie od wyniku otrzymać nagrodę. Najważniejszy jest sam udział i wychowanie poprzez sport.

Podczas wakacji grupa 67 dziewcząt i chłopców z naszego klubu brała udział w obozie sportowym w Pucku. Oprócz treningów i meczy sparingowych chodziliśmy na plaże oraz braliśmy udział w wielu zabawach i konkursach obozowych. Każdy z uczestników zaliczył test odwagi - Park Linowy.

W lipcu i sierpniu nasze najlepsze juniorki brały udział w zgrupowaniach kadry narodowej. Mamy nadzieję, że kilka z nich w przyszłym roku pojedzie na Mistrzostwa Świata Juniorek U19 do Kanady.

Nie byłoby tych imprez i sukcesów sportowych klubu, gdyby nie nasz wieloletni sponsor tytularny Grupa ENERGA Dzięki jego wsparciu nasze dzieci i młodzież mogą uprawiać sport, a przy okazji poznawać całą Polskę i świat.

Duże słowa podziękowania należą się Urzędowi Miasta Gdańska. Dzięki otrzymanej dotacji zgłaszamy 5 drużyn do rozgrywek Ogólnopolskich oraz zakupiliśmy sprzęt sportowy dla klubu. W tym sezonie chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony promując Miasto Gdańsk.

Od lat serdecznym przyjacielem klubu jest firma Interplastic Roger Żółtowski, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Również wielkie podziękowania należą się firmom Ziaja, ZKM Gdańsk i Tadeuszowi Littwinowi. Zawsze możemy liczyć na wsparcie Mariana Wandtke, który jest przyjacielem sportu i Olimpii Osowa.

W ostatnim czasie pozyskaliśmy kolejnego sponsora, firmę Usługowo-Budowlaną „Poręba” znaną m.in. ze wspierania I ligowych piłkarzy Arki Gdynia.

Miło nam poinformować, że naszym partnerem została Restauracja „Malinowy Ogród”.

Nasze sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie życzliwość ze strony dyrekcji szkół: Pani Marioli Cyranek z SP 81, Pani Marzeny Majerowskiej ZSO nr 2 oraz Pana Krzysztofa Jankowskiego z ZS nr 14 w Gdyni.

Aktualnie w klubie trenuje prawie 250 dziewcząt i chłopców w różnym wieku.

W sezonie 2015/16 planujemy wystawić 6 zespołów:

• seniorki
• juniorki starsze
• juniorki młodsze
• młodziczki - dwie drużyny
• dzieci
• juniorzy młodsi połączą swoje siły i będą występować  jako Aligator Gdynia.

 

Salming Ekstraliga Seniorek:

1. MMKS Nowy Targ

2. SUS Travel Jedynka Trzebiatów

3. Energa Olimpia Osowa Gdańsk

4. PKS MOS Zbąszyń

5. UKS Multi 75 Killers Kraków

6. KS Worwa Szarotka Nowy Targ

7. UKS Junior Kębłowo

8. UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki

 

Już za niecałe dwa tygodnie zapraszamy na pierwsze mecze. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna z Nowego Targu KS Worwa Szarotka.

 

Kadra trenerska w sezonie 2015/16:

Paweł Ludwichowski – seniorki, juniorki starsze

Piotr Ludwichowski – juniorki młodze

Anna Raczkowska – młodziczki

Jagoda Wieczorek – młodzicy, dzieci

Sonia Gorzkowska – dzieci

Maja Stenka – młodzicy, dzieci
  

Nasze seniorki na początku sierpnia rozpoczęły przygotowania do kolejnych rozgrywek. W drużynie doszło do wielu zmian. Przede wszystkim samodzielnie drużynę poprowadzi trener Paweł Ludwichowski, który zastąpił Fina Olli Jokiranta. Z przykrością przyjęliśmy fakt o zakończeniu kariery przez Annę Romanowską oraz zwieszeniu treningów przez Agnieszkę Ławicką i Karolinę Krawczyk. Mamy nadzieję, że za jakiś czas wrócą do drużyny. Kolejnym osłabieniem jest powrót do Niemiec Alex Kurth oraz problemy zdrowotne Anny Chomnickiej, Karoliny Herman i Laury Łąckiej, które wykluczają ich grę w najbliższych miesiącach. Do tego dochodzi wyjazd na studia  jednej z najlepszych zawodniczek w Polsce Weroniki Noga, która na ten czas wzmocni zespół Multi 75 Killers Kraków. To wszystko sprawia, że nasza droga do medalu będzie o wiele trudniejsza niż w poprzednich latach i trzeba się liczyć z każdym zespołem w walce o ligowe punkty. Mamy nadzieję, że ciężka praca wykonana przez seniorki w okresie przygotowawczym oraz wsparcie najzdolniejszymi juniorkami przyniosą nam wiele radości i satysfakcji. Liga będzie bardzo ciężka i wymagająca. W bieżących rozgrywkach wystartuje aż 8 zespołów.

Juniorki starsze jak w poprzednich latach powalczą o awans do finału A, gdzie będą chciały stanąć na „pudle”. Ich młodsze koleżanki będą broniły tytułu Mistrzyń Polski z sezonów 2013/14 i 2014/15. Czy im się uda uczynić to po raz trzeci z rzędu?

Młodziczki, które w poprzednim sezonie nie startowały w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja postarają się powalczyć o jak najlepsze miejsca. W tej kategorii wystawimy dwa zespoły. Cieszymy się, że aż tyle dziewczynek garnie się do unihokeja. Warto podkreślić, że w pracę szkoleniową wciągnęła się czołowa nasza zawodniczka Ania Raczkowska, która zajmie się jedną z drużyn młodziczek. Mamy nadzieję, że jej podopieczne będą mogły w przyszłości pochwalić się takimi sukcesami jak ich trenerka.

Oczywiście nie zapominamy o najmłodszych dzieciach, które już w wieku 6 lat rozpoczynają przygodę ze sportem. Dla nich najważniejsza jest dobra zabawa i wszechstronny rozwój fizyczny. Organizujemy dla nich zajęcia w formie gier i zabaw ruchowych z elementami unihokeja.

Zwracamy się z prośbą do licznych firm, które mają swoją siedzibę w Osowie o wsparcie naszych działań. ENERGA Olimpia Osowa poprzez sport stara się wychowywać dzieci i młodzież, odciągając je od telewizorów i komputerów. Organizujemy ogromną ilość wyjazdów na mecze, turnieje, obozy i zgrupowania. Swoimi sukcesami promujemy dzielnicę Osowa, miasto Gdańsk i Polskę.

Od swoich członków pobieramy symboliczne składki, które są wielokrotnie niższe niż w innych klubach i dyscyplinach sportu. Chcemy, aby każdy młody człowiek mógł do nas przyjść i cieszyć się z gry w unihokeja. Dlatego liczy się dla nas każda pomoc. Jesteśmy otwarci na różne propozycje współpracy. W zamian oferujemy reklamę na strojach sportowych naszych zawodniczek i zawodników oraz na bandach okalających boisko do gry podczas wszystkich imprez organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Warto tu dodać, że na mecze drużyny seniorek przychodzi średnio po 300 osób, które są świadkami szybkiej i dynamicznej gry. Podczas spotkań naszej drużyny pojawiają się Telewizja Gdańsk, Pomorska TV oraz Radio Gdańsk.


Baza szkoleniowa:

• SP 81 Gdańsk Osowa

• Gimnazjum 33 Gdańsk Osowa

• SP 47 Gdynia Dąbrowa

• SP 27 Gdańsk Wrzeszcz


Kontakt i zapisy:

Trener Piotr Ludwichowski, ludwich@wp.pl, telefon 606 94 43 46

Trener Paweł Ludwichowski, ludpawel@wp.pl, telefon 604 79 77 86

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas