Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darmowe e-booki na przystankach w Gdańsku

2015-09-28 21:02:45

12 książek - m.in. najnowsze powieści Marka Krajewskiego i Łukasza Orbitowskiego, bestsellerowa opowieść o designie Marcina Wichy i zabawne opowiastki dla dzieci Marcina Prokopa - będzie można za darmo „wypożyczyć” na gdańskich przystankach tramwajowych i autobusowych. Akcja „Czytaj PL!”, która rozpoczyna się 1 października w największych polskich miastach, ma promować czytelnictwo.

Darmowe e-booki pobrać będzie można z pomocą nośników reklamowych na przystankach komunikacji miejskiej w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Aby wypożyczyć książkę wystarczy pobrać aplikację mobilną Czytaj PL!, a następnie zeskanować przy jej pomocy kod QR umieszczony na plakacie przy okładce danej książki. E-książki będzie można czytać na smartfonie lub tablecie. Zakładamy, że z darmowych wypożyczalni skorzysta nawet 100 tysięcy osób – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego organizującego kampanię.

Kampania miała już wcześniejsze odsłony wyłącznie w Krakowie. Wtedy z wypożyczalni darmowych e-booków skorzystało kilkanaście tysięcy osób.

Wśród tytułów, które będzie można wypożyczyć w trzystu przystankowych e-bibliotekach znalazły się zarówno bestsellery, jak i bardziej ambitne publikacje. Do dyspozycji miłośników nowych technologii i kryminału będą powieści: „Arena szczurów” Marka Krajewskiego, „Kasacja” Remigiusza Mroza i „Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego. Dla fanów mocnych historii w e-bookowych wypożyczalniach umieszczono także bezkompromisowe rozmowy Patryka Vegi z policjantami – „Złe psy. W imię zasad” i pierwszy thriller 2.0 – „Notebook” Tomasza Lipki. Miłośnicy wielkiej literatury będą mogli przeczytać jedną z najważniejszych skandynawskich powieści XX wieku – „Kolosa” Finna Alnaesa. W wypożyczalniach „Czytaj PL!” nie zabrakło też głośnej pozycji „Jak przestałem kochać design” Marcina Wichy. Listę dostępnych pozycji zamykają: ostatnia powieść z serii Uniwersum Metro 2033 – „Otchłań” Roberta J. Szmidta, zabawna czeska powieść „Ostatnia arystokratka” Evžena Bočka, reportaże o trzydziestolatkach pochodzących z małych miasteczek zebrane w tomie „Zaduch” Marty Szarejko, a także „Obietnica Łucji” Doroty Gąsiorowskiej.

Darmową aplikację Czytaj PL! można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Akcja „Czytaj PL!” będzie trwała od 1 do 31 października. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl. We wszystkich miastach drogę do ciytylightów z najlepszymi książkami pomoże czytelnikom znaleźć aplikacja mobilnajakdojade.pl.

Warto przypomnieć, że Gdańsk promuje czytelnictwo w komunikacji już od wielu lat: w 2013 roku w gdańskich tramwajach pojawiło się kilkaset książek przekazanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. Ponieważ książki te bardzo szybko się „wyczytały”, kolejna edycja akcji polegała na umieszczeniu w tramwajach plakatów - wirtualnych półek z książkami - umożliwiających pobranie kilkudziesięciu ciekawych lektur za pomocą kodów QR.

Michał Piotrowski - Urząd Miejski w Gdańsku

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas