Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezon 2015/2016 w Teatrze Wybrzeże

2015-10-01 17:21:35

W najbliższy piątek rozpoczyna się nowy sezon artystyczny w Teatrze Wybrzeże. Inaugurujemy go premierą KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? Edwarda Albee'ego. Spektakl wyreżyseruje doskonale znany trójmiejskiej publiczności Grzegorz Wiśniewski, a w dwa małżeństwa wcielą się nasi wspaniali aktorzy: Katarzyna Dałek i Piotr Biedroń oraz Dorota Kolak i Mirosław Baka.

 

Kilka dni później odbędzie się premiera spektaklu INTRO, w którym artyści Teatru Dada von Bzdülöw, przyjrzą się Polsce, zedrą zasłony i ukażą zabójcze oblicze Anioła Śmierci, czerpiąc przy tym inspiracje z niegasnącego ducha ruchu Dada.

 

Na styczeń zaplanowaliśmy premierę KREACJI Ireneusza Iredyńskiego, w której ten wybitny dwudziestowieczny dramatopisarz podjął temat twórczości i tworzenia. Przedstawienie przygotowuje Jarosław Tumidajski i będzie ono - wraz z performatywnym czytaniem pierwszej sztuki Iredyńskiego MĘCZEŃSTWO Z PRZYMIARKĄ, która miała swą prapremierę w Teatrze Wybrzeże w 1960 - częścią realizowanego wraz z Uniwersytetem Gdańskim i Instytutem Badań Literackich przedsięwzięcia IREDYŃSKI - REAKTYWACJA.

 

W lutym zaprezentujemy Państwu 451° FAHRENHEITA Raya Bradbury'ego - adaptację najsłynniejszej powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich twórców fantastyki. Spektakl wyreżyseruje Marcin Liber - jeden z najgłośniejszych młodych inscenizatorów, laureat Lauru Konrada i szeregu innych nagród i wyróżnień.

 

Na kwiecień zaplanowaliśmy premierę CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?. Adaptację głośnej mikropowieści Horacego McCoya na naszej scenie wyreżyseruje mistrz Wojciech Kościelniak.

W nowym sezonie odbędzie się również premiera CHŁOPCÓW Z PLACU BRONI Ferenca Molnára. Autorem adaptacji i reżyserem kultowej powieści dla młodzieży będzie Michał Derlatka.

 

W sezonie 2015/2016 na naszych scenach pracować będą Anna Augustynowicz, Ewelina Marciniak, Pia Partum, Adam Orzechowski, Rudolf Zioło.

A już za chwilę, w listopadzie odbędzie się VIII edycja Wybrzeża Sztuki. Na afiszu m.in. Janda, Stenka, Klata i... Burdel. Szczegóły wkrótce!

Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

 

Grzegorz Kwiatkowski - Rzecznik prasowy TW

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas