Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Unihokej łączy dzieci" - duży sukces młodziczek!

2015-10-02 16:12:41

Unihokej łączy dzieci to Ogólnopolska akcja mająca na celu popularyzację unihokeja wśród najmłodszych. W czterech miejscowościach w Polsce ( Prabuty, Swarzędz, Chudek i Żurawica ) rozegrano turnieje w kategorii dziewcząt i chłopców.

 

Drużyna SP 81 znalazła się w grupie 4 zespołowej. W pierwszym spotkaniu przyszło nam zmierzyć się z Kramarzynami. Pomimo dużej różnicy w warunkach fizycznych dziewcząt nasze zawodniczki zremisowały 0:0. Wynik dobry choć przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o zwycięstwo.

 

Drugi mecz z Płoskinią był dla nas bardzo ważny. Aby myśleć o awansie do grupy finałowej chcieliśmy go wygrać. Pomimo ogromnej przewagi i wielu sytuacji zawiodła skuteczność i mecz zakończył się kolejnym remisem 0:0.

 

Drużyna z Osowej ostatni swój mecz grupowy z Trumiejkami musiała wygrać kilkoma bramkami. Zadanie to było o tyle trudne, iż we wcześniejszych dwóch meczach nie udało się strzelić żadnej bramki. Całe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando, dziewczyny przyzwyczaiły się do ogromnego boiska jakie jest w Prabutach ( sala SP 81 jest kilkukrotnie mniejsza ) i bez problemów wygrały 5:1.

 

Niestety wcześniejsze wyniki spowodowały, że na naszej drodze stanął zaprzyjaźniony zespół z Gdyni Dąbrowy. Po pięknym meczu ulegliśmy 2:0.

 

Ostatnie spotkanie o 3 miejsce z SP Turzno było niezwykle ważne z dwóch powodów. Po pierwsze walka o "pudło" a po drogie o awans do finałów mistrzostw Polski w Warszawie.

 

Przed grą powiedziałem zawodniczkom, że jeśli zagrają tak samo świetnie jak wcześniejszy mecz z Gdynią to jestem przekonany, że swój cel  zrealizujemy. Tak jak powiedziałem tak zrobiły. Wynik 5:0 bezapelacyjnie pokazał kto zasłużył na wyjazd do stolicy Polski.

 

Cały turniej zasłużenie wygrała drużyna Energa SP 47 Gdynia Dąbrowa.

W wyniku losowania młodziczki z Gdyni trafiły do grupy 3 drużynowej.

Tam w pierwszym meczu spotkały się z Mikołajkami Pomorskimi, które pokonały gładko 4:1.

 

Również z kolejnym przeciwnikiem z Turzna nie było problemów i dziewczęta wygrały 4:0.

W meczu półfinałowym Gdynia pokonała Gdańsk 2:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz finałowy z Kramarzynami.

 

Wyróżnienia indywidualne otrzymały: Julia Koza, Luiza Sumisławska i Daria Krasoń.

 

Kolejność końcowa:

1. SP 47 Gdynia - Energa Olimpia Osowa

2. SP Kramarzyny

3. SP 81 Gdańsk - Energa Olimpia Osowa

4. SP Turzno

5. SP Mikołajki Pomorskie

6. SP Płoskinia

7. SP Trumiejki

 

Skład SP 81 Gdańsk Energa Olimpia Osowa: Marta Kaczmarek, Kamila Sowińska, Małgorzata Nowicka, Karolina Madejska, Luiza Sumisławska, Jagoda Maderska, Marta Bieniasz, Anna Zelewska, Aleksandra Hinz, Julia Koza, Klara Lukas, Matylda Bieschke, Malwina Stefańska, Maja Siłacz.

trener: Piotr Ludwichowski

Skład SP 47 Gdynia Energa Olimpia Osowa: Daria Krasoń, Wiktoria Milewczyk, Weronika Kozłowska, Małgorzata Jasińska, Agata Poręba, Alicja Zielonka, Marysia Szymańska, Marta Słówko, Sara Bejm, Katarzyna Łyszyk, Maja Saganowska, Maja Rowińska, Marta Grześkowiak, Karolina Dokowicz.

trenerzy: Anna Raczkowska, Paweł Ludwichowski

Cieszy bardzo dobra gra naszych drużyn oraz awans do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 7-8 listopada 2015 roku w Warszawie.

Równocześnie zwracamy się z prośbą do firm i osób, które mogą wesprzeć finansowo nasz wyjazd do stolicy Polski.

Piotr Ludwichowski

wiceprezes Energa Olimpia Osowa

606 94 43 46   ludwich@wp.pl

 

Piotr Ludwichowski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas