Wysokie zwycięstwo w Pucharze Polski

2015-10-15 21:13:10

Sukcesem zakończył się wyjazd Olimpii Osowa do Tczewa na pucharowy mecz z miejscową Unią. Nasi piłkarze wygrali 8:2 (4:1).

Już po dziewięciu minutach było 2:0. Dwukrotnie błysnął Damian Podkański. Ten sam zawodnik w 23. minucie podwyższył na 3:0, kompletując hattricka.

W 35. minucie po prostopadłym zagraniu Maciej Maliszewski podwyższył na 4:0. Unici popisali się za to w 41. minucie. Michał Fabich dograł do Bogusława Lizaka, który ładnym strzałem lewą nogą z okolic narożnika pola karnego dał jeszcze odrobinę nadziei na przyzwoity rezultat.

Sześć minut po przerwie Jakub Kukowski zdobył piątą bramkę dla Olimpii. Jak się okazało osowianie na tym nie poprzestali. Tomasz Tomaszewski,Kamil Dziengielewicz i po raz czwarty Podkański podkręcili wynik na 8:1.

Ozdobą spotkania był jednak gol Marcina Glienke, który kapitalnie uderzył z ok. 25 metrów po długim słupku.

Bramki: 0:1, 0:2, 0:3 Damian Podkański (8., 9., 23.), 0:4 Maciej Maliszewski (35.), 1:4 Bogusław Lizak (41.), 1:5 Jakub Kukowski (51.), 1:6 Tomasz Tomaszewski (69.), 1:7 Kamil Dziengielewicz (73.), 1:8 Podkański (80.), 2:8 Marcin Glienke (86.).

UNIA: 1 Ziółkowski - 3 Zajmała, 23 Pryll, 5 Glienke, 4 Gdaniec (22. 15 Fabich) - 11 Kiwatrowski, 8 Wilczewski [KPT] (74. 21 Wroński), 10 Kotowski, 19 P.Kleinschmidt - 13 Tomasiak (46. 22 Langowskiżółta kartka), Lizakżółta kartka.

Olimpia: 1 Prusinowski - 18 Tarverdyan, 19 Rytlewski, 4 Łangowski, 6 Ambrosiewicz (60. 8 Przybylski), 21 Kukowski, 7 Maliszewskiżółta kartka (46. 11 Benderski), 20 Tomaszewski, 9 Podkański, 15 Dziengielewicz, 2 Zając.

Sędziowali: Paweł Szulc (SG) oraz Bartłomiej Liszek (SA1), Paweł Jóźko (SA2) - wszyscy Gdańsk.

Widzów: ok. 100.

źródło: Unia Tczew