Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

Mistrz Polski pokonany!!!

2015-10-18 22:49:23

Zwycięstwem naszej drużyny 7:6 (3-0, 3-2, 1-4)zakończył się niedzielny mecz z aktualnym Mistrzem Polski MMKS Podhale Nowy Targ.

Wydawało się,że sobotni pojedynek dostarczył bardzo licznie zgromadzonej publiczności tyle emocji,że więcej się już nie da.
Nic bardziej mylnego.Nasza drużyny pokazała,że przy pełnej mobilizacji i koncentracji jest w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem.Pierwszą tercję ENERGA zagrała koncertowo i po większości akcji ręce same składały się do oklasków.W 4 minucie mierzonym strzałem z dalszej odległości popisała się Jagoda Wieczorek wyprowadzając osowianki na prowadzenie.Kilka minut później błąd obrony góralek wykorzystała Laura Łącka umieszczając piłeczkę w samym okienku bramki strzeżonej przez świetnie grającą Wiktorię Tomczyk.Trzecia bramka dla naszej drużyny padła po rozegraniu rzutu wolnego przez Maję Stenkę i Julię Jurkowską.Pierwsza tercja mogła zakończyć się jeszcze wyższym prowadzeniem naszej drużyny,ale świetnie w bramce spisywała się Tomczyk.

Początek drugiej odsłona to zimny prysznic na nasze głowy.Krzystyniak zdobyła bramkę kontaktową,która pozwoliła przyjezdnym uwierzyć,że mogą odrobić straty.Niestety w 30 minucie gola na 3-2 zdobyła Justyna Florczak i wydawało się,że Podhale pójdzie za ciosem.Na szczęście Monika Kraus popisała się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego dając nam dwu bramkowe prowadzenie.Ta sytuacja jeszcze bardziej nakręciła przyjezdne,które w obu spotkaniach zagrały bardzo ostro.Na szczęście na posterunku byli sędziowie,którzy co warto podkreślić bardzo dobrze "prowadzili" oba pojedynki.

Na ławkę kar powędrowała Kasia Fuła,która otrzymała dwie kary dwu minutowe.Pierwsza za zbyt ostrą grę a druga za krytykowanie orzeczeń sędziowskich.Dzięki tej sytuacji ENERGA przez 4 minuty mogła grać w przewadze jednej zawodniczki,co też wykorzystała strzelając dwie bramki!Tym samym nasze dziewczyny schodząc na ostatnią przerwę prowadziły 6-2.

Niestety chyba za szybko uwierzyły,że jest już po meczu.Podhale od pierwszych minut trzeciej tercji zagrały bardzo szybko i agresywnie co przy grze "na stojąco" naszej drużyny sprawiło,że szybko odrobiły straty doprowadzając do stanu 6-5.W tym momencie trener Paweł Ludwichowski wziął czas,żeby jeszcze bardziej zmobilizować drużynę.Skutek był błyskawiczny,gdyż 19 sekund po czasie dla ENERGI Maja Stenka zdobyła 7 bramkę!
Od tego momentu w poczynaniach naszego zespołu było widać większy spokój i koncentrację.Wydawało się,że nic się już nie może wydarzyć.Graliśmy bardzo pewnie w obronie i wyprowadzaliśmy świetne kontry,z których przynajmniej jedna powinna zakończyć się podwyższeniem prowadzenia.Niestety w końcówce spotkania pogubiła się nasza obrona i Magdalena Siuta zdobyła 6 bramkę dla Podhala.Emocje sięgały zenitu,góralki ściągnęły bramkarkę i wpuściły 6 zawodniczkę w pole.Ten manewr mógł zakończyć się powodzeniem,gdyby Katarzyna Fuła trafiła w końcówce w świtało bramki.Z drugiej strony Maja Stenka nie wykorzystała doskonałej okazji do zdobycia decydującego gola mając przed sobą pustą bramkę.Tym samym po wielkich emocjach,ale w pełni zasłużenie ENERGA Olimpia Osowa odniosła zwycięstwo nad MMKS Podhale Nowy Targ.

Warto dodać,że cały mecz rozegrała Weronika Grądzka,ubiegłoroczna juniorka młodsza a nasza drużyna musiała sobie dziś radzić bez Karoliny Damps.

W dniu 18 października 2015 r. Telewizja Gdańsk gościła na spotkaniu Salming Ekstraligii Kobiet.

Krótka relacja oraz wywiady z Jagodą Wieczorek oraz trenerem Pawłem Ludwichowskim.

Zapraszamy do oglądania od 2:34

Energa Olimpia Osowa GdańskEnerga Olimpia Osowa Gdańsk7:6(3:0,3:2,1:4)MMKS Podhale Nowy TargMMKS Podhale Nowy Targ