Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystartuj w I Mistrzostwa Gdańska w Speed Badmintonie

2015-11-05 13:05:21

7 listopada 2015 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 zostaną rozegrane I Mistrzostwa Gdańska w Speed Badmintonie. Ta dyscyplina jest już znana części mieszkańców Gdańska za sprawą bezpłatnych treningów organizowanych w ramach programu "Aktywuj się!".

 

Organizatorem zawodów jest Polski Związek Speed Badmintona, a partneruje mu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Wystartować można w nich każdy zainteresowany. Rozgrywki zostaną rozegrane w systemie dopasowanym do ilości zgłoszeń. Rejestracji można dokonać mailowo: szyjano@wp.pl lub online www.speedbadminton.pl w zakładce turnieje do dnia 3.11.2015 do godz. 23.59. Możliwe będzie również dokonanie zgłoszenia bezpośrednio przed turniejem, w godzinach 8.30 – 9.00. Początek gier zaplanowano od godziny 9.00.

 

Obowiązywać będą kategorie zgodne z zasadami ISBO i PZSB: open, kobiety, mężczyzn, kobiety 35+, mężczyźni 40+, mężczyźni 50+; juniorzy U-18, U-14 i U-12). Dla tych uczestników, którzy nie posiadają własnego sprzętu przewidziana jest możliwość wypożyczenia go na miejscu. Liczba kompletów do gry jest ograniczona. Uczestnicy zobowiązani są do gry w obuwiu halowym.

 

 

Kontakt do organizatora:

PZSB Gdańsk – Szyjanowski Tomasz

Speedbadminton.pl

tel. 535 005 645

szyjano@wp.pl

 

*****

Speed Badminton to sport, który dotarł do nas z Niemiec. Podobny do badmintona, choć zupełnie inny, bo gra się bez siatek, znacznie szybciej i znacznie prościej. Niektórzy mówią, że tak naprawdę to mix tenisa, badmintona i squasha, który czerpie wszystko co najlepsze z tych sportów. Żeby zacząć potrzeba tylko rakietek, lotek i trochę przestrzeni. Podstawowe ruchy można opanować już po kilku odbiciach, a zabawa jest przednia od pierwszych chwil. Najlepsze jest jednak to, że nie trzeba przerywać niezależnie od warunków. Specjalne lotki radzą sobie z wiatrem, a dzięki sprytnym fluorescencyjnym patyczkom można zagrać nawet w nocy. By odkryć tą nową rozrywkę i ćwiczyć bawiąc się jednocześnie, bez dużych wyrzeczeń, łatwo i przyjemnie rozwijać swoją kondycję i sprawność fizyczną, poprawiać jakość swego życia wystarczy przyjść w środy o godz. 20:00 do Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61. Zajęcia poprowadzi Tomasz Szyjanowski.

Tomasz Szyjanowski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas