Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukces młodziczek w Warszawie!

2015-11-10 12:07:50

Dużym sukcesem zakończyła się wyprawa naszych młodziczek na Ogólnopolski Turniej Unihokeja "Unihokej łączy dzieci" w Warszawie.

W stolicy Polski wystartowały dwa nasze zespoły: SP 81 Gdańsk Osowa oraz SP 47 Gdynia Dąbrowa.

Warto podkreślić, że aby dostać się do finałów w Warszawie trzeba było przejść rejonowe eliminacje, które odbyły się w 4 miejscowościach w Polsce ( Prabuty, Chudek, Swarzędz i Żurawica ).

Jako pierwsze na boisko wyszły zawodniczki z Gdyni. Na początek wygramy 2:1 z SP 2 Żurawica. Wynik mógłby być wyższy, ale zawiodła skuteczność. Swój pierwszy mecz dziewczęta z Gdańska zagrały z dobrze znaną drużyną spod Nowego Targu SP Ludźmierz. Po bardzo ładnej grze z obu stron zanotowaliśmy remis 1:1 a strzelczynią była Malwina Stefańska, dla której był to pierwszy gol na tak dużej imprezie. Drugie spotkanie tego dnia uczennice SP 47 Gdynia rozegrały z UKS 85 Mokotów. Był to najlepszy mecz dziewcząt z Dąbrowy w ostatnim czasie. Jeszcze w czerwcu na Ogólnopolskim Turnieju Unihokeja Dzieci w Łochowie ulegliśmy zdecydowanie Warszawiankom aż 6:0!Z Żurawicą dziewczęta ze stolicy Polski urządziły sobie trening strzelecki zwyciężając 7:0!Wszystkie atuty leżały po stronie przeciwniczek jednak świetna gra zawodniczek trenujących na co dzień w Energi zaowocowała remisem. Warto podkreślić, że Mokotów jedynie z nami stracił punkty w całym turnieju.

Drugim przeciwnikiem SP 81 była drużyna UKS Kołaczkowy. Dzięki świetnej grze pokonaliśmy przeciwniczki aż 4:0. Krótka przerwa na regenerację sił i po pół godzinie kolejny mecz SP 81 z SP 175 Warszawa. Jako pierwsi strzelamy bramkę i mamy szansę na następne. Niestety jeden błąd i tracimy gola a całe spotkanie kończy się remisem 1:1.

Takie wyniki spowodowały, że w niedzielę obie drużyny rywalizowały o miejsca 5-8.

W pierwszym meczu SP 47 grała przeciwko SP Kramarzyny. Niestety pomimo kilkunastu sytuacji podbramkowych nie udało się umieścić piłeczki w bramce przeciwniczek. Tym dopisało szczęście, w całym spotkaniu oddały jeden celny strzał, który zamieniły na gola.

Trudne zadanie czekało SP 81 Gdańsk. Trafiliśmy na świetny zespół Publicznej Saleziańskiej Szkoły Podstawowej. W tym momencie duże słowa pochwały należą się naszej drużynie. Od pierwszej minuty zaatakowaliśmy i dominowaliśmy na boisku. Kiedy na dwie minuty przed końcem strzelamy bramkę wydawało się, że wygraliśmy. Niestety prosty błąd w obronie kosztował nas stratę gola. Przy remisie mecz musiał być rozstrzygnięty. Sędziowie zarządzili 5 minutową dogrywkę a następnie rzuty karne. Do wykonywania zostało wyznaczonych po pięć zawodniczek. W ostatniej serii bramkę na wagę zwycięstwa strzela Klara Lukas a Marta Kaczmarek broni! Szał radości całej drużyny i gratulacje.

W meczu o 7 miejsce w turnieju SP 47 spotkała się z Poznaniem. Tym razem gdynianki pokazały klasę pewnie wygrywając z Wielkopolską 3:0.

Od razu po nich na boisko weszły dziewczęta z Osowy. Nasze zawodniczki miały za cel nie tylko zrewanżować się za koleżanki z Gdyni, ale też powalczyć o 5 miejsce w całym turnieju. Kolejny raz nie można nachwalić się gry uczennic SP 81. Przy pełnych trybunach ponad 300 osób bezapelacyjnie pokonaliśmy Kramarzyny 1:0 po bramce Weroniki Zielnej.

Kolejność:

1. UKS 85 Mokotów

2. UKS Dzikie Gęsi Zielonka

3. SP 175 Warszawa

4. UKS Biedronka Chudek

5.  SP 81 Gdańsk Osowa ( Energa Olimpia Osowa Gdańsk )

6. SP Kramarzyny

7. SP 47 Gdynia Dąbrowa ( Energa Olimpia Osowa Gdańsk )

8. Publiczna Saleziańska Szkoła Podstawowa

9. SP 1 Żurawica

10. SP Ludźmierz

11. UKS Jastrzębie Żytowiecko

12. SP 2 Żurawica

 13. UKS Kołaczkowo

14. SP 73 Warszawa

SP 81 Gdańsk: Małgosia Nowicka, Karolina Madejska, Luiza Sumisławska, Marta Bieniasz-Krzywiec, Jagoda Maderska, Kamila Sowińska, Maja Siłacz, Julia Koza, Klara Lukas, Weronika Zielna, Ania Kopaczewska, Aleksandra Hinz, Matylda Bieschke, Malwina Stefańska, Natalia Banaszak, Dominika Zwolak oraz Patrycja Ryszewska.

SP 47 Gdynia: Daria Krason, Marysia Szymańska, Karolina Dokowicz, Weronika Kozłowska, Agata Poręba, Paulina Madej, Małgosia Jasińska, Nikola Artychowska, Kasia Łyszyk, Ala Zielonka, Maja Rowińska, Maja Saganowska, Martyna Grądzka, Marta Grześkowiak, Wiktoria Milewczyk, Sara Bejm, Marta Słówko. 

Gościem specjalnym festiwalu unihokeja był znany celebryta, najbardziej znany Polski hokeista Mariusz Czerkawski.

Warto podkreślić ogromne wyróżnienie jakie spotkało Martę Kaczmarek, która została wybrana najlepszą bramkarką turnieju!

Wszystkie dziewczęta są zawodniczkami klubu Energa Olimpia Osowa Gdańsk.

Trenerami w Warszawie byli Piotr Ludwichowski, Sonia Gorzkowska i Aleksandra Selezińska.

Chciałem podziękować za wsparcie finansowe na turniej Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 81 oraz klubowi Energa Olimpia Osowa Gdańsk.

 

Energa Olimpia Osowa Gdańsk

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas