Sukces młodziczek w Warszawie!

2015-11-10 12:07:50

Dużym sukcesem zakończyła się wyprawa naszych młodziczek na Ogólnopolski Turniej Unihokeja "Unihokej łączy dzieci" w Warszawie.

W stolicy Polski wystartowały dwa nasze zespoły: SP 81 Gdańsk Osowa oraz SP 47 Gdynia Dąbrowa.

Warto podkreślić, że aby dostać się do finałów w Warszawie trzeba było przejść rejonowe eliminacje, które odbyły się w 4 miejscowościach w Polsce ( Prabuty, Chudek, Swarzędz i Żurawica ).

Jako pierwsze na boisko wyszły zawodniczki z Gdyni. Na początek wygramy 2:1 z SP 2 Żurawica. Wynik mógłby być wyższy, ale zawiodła skuteczność. Swój pierwszy mecz dziewczęta z Gdańska zagrały z dobrze znaną drużyną spod Nowego Targu SP Ludźmierz. Po bardzo ładnej grze z obu stron zanotowaliśmy remis 1:1 a strzelczynią była Malwina Stefańska, dla której był to pierwszy gol na tak dużej imprezie. Drugie spotkanie tego dnia uczennice SP 47 Gdynia rozegrały z UKS 85 Mokotów. Był to najlepszy mecz dziewcząt z Dąbrowy w ostatnim czasie. Jeszcze w czerwcu na Ogólnopolskim Turnieju Unihokeja Dzieci w Łochowie ulegliśmy zdecydowanie Warszawiankom aż 6:0!Z Żurawicą dziewczęta ze stolicy Polski urządziły sobie trening strzelecki zwyciężając 7:0!Wszystkie atuty leżały po stronie przeciwniczek jednak świetna gra zawodniczek trenujących na co dzień w Energi zaowocowała remisem. Warto podkreślić, że Mokotów jedynie z nami stracił punkty w całym turnieju.

Drugim przeciwnikiem SP 81 była drużyna UKS Kołaczkowy. Dzięki świetnej grze pokonaliśmy przeciwniczki aż 4:0. Krótka przerwa na regenerację sił i po pół godzinie kolejny mecz SP 81 z SP 175 Warszawa. Jako pierwsi strzelamy bramkę i mamy szansę na następne. Niestety jeden błąd i tracimy gola a całe spotkanie kończy się remisem 1:1.

Takie wyniki spowodowały, że w niedzielę obie drużyny rywalizowały o miejsca 5-8.

W pierwszym meczu SP 47 grała przeciwko SP Kramarzyny. Niestety pomimo kilkunastu sytuacji podbramkowych nie udało się umieścić piłeczki w bramce przeciwniczek. Tym dopisało szczęście, w całym spotkaniu oddały jeden celny strzał, który zamieniły na gola.

Trudne zadanie czekało SP 81 Gdańsk. Trafiliśmy na świetny zespół Publicznej Saleziańskiej Szkoły Podstawowej. W tym momencie duże słowa pochwały należą się naszej drużynie. Od pierwszej minuty zaatakowaliśmy i dominowaliśmy na boisku. Kiedy na dwie minuty przed końcem strzelamy bramkę wydawało się, że wygraliśmy. Niestety prosty błąd w obronie kosztował nas stratę gola. Przy remisie mecz musiał być rozstrzygnięty. Sędziowie zarządzili 5 minutową dogrywkę a następnie rzuty karne. Do wykonywania zostało wyznaczonych po pięć zawodniczek. W ostatniej serii bramkę na wagę zwycięstwa strzela Klara Lukas a Marta Kaczmarek broni! Szał radości całej drużyny i gratulacje.

W meczu o 7 miejsce w turnieju SP 47 spotkała się z Poznaniem. Tym razem gdynianki pokazały klasę pewnie wygrywając z Wielkopolską 3:0.

Od razu po nich na boisko weszły dziewczęta z Osowy. Nasze zawodniczki miały za cel nie tylko zrewanżować się za koleżanki z Gdyni, ale też powalczyć o 5 miejsce w całym turnieju. Kolejny raz nie można nachwalić się gry uczennic SP 81. Przy pełnych trybunach ponad 300 osób bezapelacyjnie pokonaliśmy Kramarzyny 1:0 po bramce Weroniki Zielnej.

Kolejność:

1. UKS 85 Mokotów

2. UKS Dzikie Gęsi Zielonka

3. SP 175 Warszawa

4. UKS Biedronka Chudek

5.  SP 81 Gdańsk Osowa ( Energa Olimpia Osowa Gdańsk )

6. SP Kramarzyny

7. SP 47 Gdynia Dąbrowa ( Energa Olimpia Osowa Gdańsk )