Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seniorki z Osowej pokonały Wicemistrzynie Polski!

2015-11-18 09:47:42

Sukcesem zakończyła się wyprawa seniorek do Mrzeżyna na mecze z MLUKS Jedynką Trzebiatów.
Nasza drużyna w tym sezonie przeszła dużą przemianę. Z różnych przyczyn grę zakończyło kilka podstawowych zawodniczek a kilka nadal leczy kontuzje. Do Mrzeżyna udaliśmy się z nadzieją na dobrą grę i wyniki. Niestety z przyczyn osobistych nie mogły z nami pojechać podstawowa bramkarka Mariola Szarmach i bardzo uniwersalna Julia Jurkowska.


Trzeba pamiętać, że to właśnie zespół z Trzebiatowa w poprzednim sezonie stanął nam na drodze do Wielkiego Finału. Weekendowe spotkania były więc okazją do rewanżu.


Bardzo dobrze w bramce spisała się Dominika Marzec, która była pewnym punktem zespołu. Równie dobrze spisała się Monika Krajewska, dla której były to pierwsze mecze w seniorkach w tym sezonie. Wysoką formę potwierdziły kadrowiczki, które punktowały w obu spotkaniach.
Niestety przed sobotnim pojedynkiem okazało się, że nie ma badań lekarskich Weroniki Grądzkiej i nie może pomóc drużynie. Jakby tego było mało w 2 tercji kontuzji nadgarstka nabawiła się Monika Kraus i po meczu musiała udać się do szpitala. Pomimo tych przeciwności losu nasze zawodniczki do końca walczyły o korzystny wynik. Trzeba przyznać, że mecz obfitował w wiele szybkich, ładnych akcji i tylko dzięki fenomenalnym interwencjom bramkarek nie wpadło więcej goli. Klasę międzynarodową pokazała Agata Kownacka. W regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy i sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej niestety lepsze okazały się rywalki.


Do rewanżu przystąpiliśmy bez Moniki Kraus, za to z Weroniką Grądzką. Od początku kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Staraliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce i wyprowadzać szybkie kontry. Dużo lepiej też wyglądała nasza gra w obronie. To przyniosło efekt w pełni zasłużonego zwycięstwa i awansu na I miejsce w ligowej tabeli!!!


Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach, podczas której nasza kadra kobiet będzie walczyła o jak najlepsze miejsce podczas Mistrzostw Świata w Finlandii.

 

 

Piotr Ludwichowski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas