Dobry początek roku dla juniorek starszych

2016-01-04 12:28:10

Z dwoma pewnymi zwycięstwami wróciły ze Zbąszynia nasze juniorki starsze. Były spore obawy o dyspozycję zespołu, który w ciągu ostatnich 14 dni musiał rozegrać aż 6 spotkań!

W sobotni wieczór 2 stycznia Olimpia wysoko pokonała PKS MOS Zbąszyń aż 5:0, nie pozostawiając złudzeń, który zespół jest lepszy. Świetny mecz rozegrała Weronika Grądzka, która zdobyła trzy bramki, a przy jednej zaliczyła asystę. Pierwsza tercja, która zakończyła się wynikiem 3:0 dla ENERGI, ustawiła całe spotkanie. Druga i trzecia odsłona to dalsza dominacja Olimpii Osowa, która zdobyła jeszcze 2 gole i ostatecznie zwyciężyła 5:0. Wynik mógł być wyższy, niestety sędziowie nie uznali nam trzech bramek. Trzeba pochwalić w tym pojedynku Dominikę Marzec, która kilka razy wykazała się swym kunsztem pewnie broniąc strzały rywalek.

Niedzielny rewanż 3 stycznia był bardziej wyrównany. Pierwsza tercja, pomimo kilku świetnych okazji do zdobycia gola, zakończyła się remisem 0:0. Gdy na początku drugiej Roksana Polańska zdobyła pierwszą bramkę dla Osowy, wydawało się, że otworzy się dla nas worek z bramkami. Niestety, chwilę później - po fatalnym błędzie drużyny - bramkę wyrównującą zdobyła Asia Szelzchen. Ledwo miejscowe zdążyły się nacieszyć golem, Roksana ponownie pokonała bramkarkę Zbąszynia, umieszczając piłeczkę w samym okienku bramki.

Pod koniec drugiej tercji Roksana ponownie umieściła piłeczkę w bramce, lecz para sędziowska nie zauważyła tego faktu. Tym samym na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:1. Ostatnie 20 minut rozpoczęło się od zdecydowanych ataków miejscowych - szybko zdobyły bramkę wyrównującą, która dała im jeszcze nadzieję na korzystny wynik. PKS MOS zaczął grać szybciej i agresywniej, a nasze zawodniczki nie mogły sobie z tym poradzić. Na szczęście Ola Dąbek popisała się niesygnalizowanym strzałem z połowy boiska, czym kompletnie zaskoczyła świetnie spisującą się bramkarkę Zbąszynia. Od tego momentu ponownie przejęliśmy kontrolę nad meczem, długo utrzymując się przy piłce i raz za razem stwarzając sobie okazje do zdobycia kolejnych goli. Ta sztuka po raz kolejny udała się niesamowitej Roksanie Polańskiej, która wyprowadziła nas na dwubramkowe prowadzenie. Dwie minuty później rywalki podczas gry w przewadze zdobyły swoją trzecią bramkę przez co końca meczu trwała zacięta walka o korzystny rezultat. Ostatecznie nasze juniorki pokonały swoje przeciwniczki 4:3 i tym samym zapewniły sobie awans do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski z przynajmniej drugiego miejsca!

ENERGA Olimpia Osowa - PKS MOS Zbąszyń 5:0

ENERGA Olimpia Osowa - PKS MOS Zbąszyń 4:3

Gratulujemy zawodniczkom i trenerom za dwa zwycięstwa odniesione nad wymagającym zespołem ze Zbąszynia.

Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta Gdańska za otrzymaną dotację na zgrupowanie juniorek w Mrzeżynie.

Efekty widać po dwóch ważnych zwycięstwach, które na 4 kolejki przed zakończeniem pierwszej rundy dają nam awans z 1 lub 2 miejsca do półfinałów mistrzostw Polski!