Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Energa Olimpia Osowa liderem Salming Ekstraligi Kobiet

2016-02-01 11:13:58

W miniony weekend zostały rozegrane kolejne spotkania Salming Ekstraligi Kobiet. W Gdańsku spotkały się lider i trzecia drużyna tabeli, więc można było spodziewać się wielu emocji. Tak też się stało i licznie zgromadzeni kibice w hali sportowej ZSO nr 2 w Gdańsku Osowie nie mogli się nudzić.

 

W sobotni wieczór przez pierwszą tercję oba zespoły toczyły wyrównaną grę, a na tablicy widniał rzadko spotykany  wynik 0:0. Dopiero Anna Szychta w 23. minucie otworzyła wynik spotkania na 1:0. Niestety kolejne bramki padły łupem Zbąszynia, które wyszło na prowadzenie 2:1. Do wyrównania doprowadziła Julia Jurkowska umieszczając piłkę przy samym słupku. Druga tercja zakończyła się więc również wynikiem remisowym 2:2. Kiedy wydawało się, że gospodynie w ostatniej części meczu przejmą inicjatywę, Olimpia Osowa traci bramkę grając w osłabieniu. Na domiar złego, gospodynie tracą kolejnego gola po bramce samobójczej. Niewiele osób wierzyło, że losy meczu mogą się jeszcze odmienić. Wtedy do akcji wkroczyła Maja Stenka, która - strzelając hatricka - uzyskuje zwycięstwo dla Gdańska.

 

W niedzielnym rewanżu również nie zabrakło emocji. Tym razem worek z bramkami otworzył się już w pierwszej tercji. Prowadzenie gospodyniom dała Hanna Samson. Niestety, w wyniku podwójnego osłabienia gdańszczanki tracą bramkę. Pod koniec pierwszej tercji fantastycznym strzałem z rzutu wolnego w okienko bramkę zdobywa Monika Kraus. Gospodynie, mając więcej strzałów i posiadając inicjatywę w ataku, dokumentują to bramką Jagody Wieczorek. Po dwóch tercjach wynik 3:1 dla Olimpii. Ostatnia część meczu to ciągłe próby przyjezdnych do wyrównania. Bramkę kontaktową dla Zbąszynia strzela Anna Borkowska. Gospodynie odpowiadają golem Karoliny Damps. Niestety, na 3 minuty przed końcem meczu karę za grę ręką dostaje Monika Kraus i Energa musi znowu grać w osłabieniu. Kiedy na zegarze widnieje 58. minuta i 11. sekunda, Agnieszka Kozanecka strzela bramkę na 4:3 - jednak to było wszystko na co było stać przyjezdne.

 

Dzięki dwóm zwycięstwom drużyna z Gdańska zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

 

Skład: Mariola Szamrach, Dominika Marzec, Julia Jurkowska, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Monika Kraus, Maja Stenka, Anna Raczkowska, Karolina Damps, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Aleksandra Szychta, Ewelina Nowaczyk, Weronika Grądzka, Oliwia Ryszewska, Anna Szychta (tylko sobota).

Trenerzy: Paweł Ludwichowski i Piotr Ludwichowski.

 

Dziękujemy firmie Ziaja za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodniczek.

Piotr Ludwichowski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas