XII Mistrzostwa Osowy w tenisie stołowym

2016-02-23 09:37:19

20 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyły się XII Amatorskie Mistrzostwa Osowy w Tenisie Stołowym. Turniej został zorganizowany przez K.S. Olimpia Osowa i ZSO nr 2. Do walki stanęło 23 mężczyzn i 1 kobieta. Zawodników podzielono na dwie kategorie: do lat 15 i 15+.

Zaledwie czterech nastolatków walczyło o puchar w młodszej kategorii. Młodzi adepci tenisa stołowego grali systemem „każdy z każdym” + rewanż. Niepokonany po sześciu spotkaniach Jakub Szufrajda został Mistrzem XII cyklu zawodów. Na kolejnych miejscach uplasowali się kolejno: Mariusz Gierdziejewski (4 zwycięstwa i 2 porażki), Maksymilian Bulicz (2 zwycięstwa i 4 porażki) oraz najmłodszy, dzielnie walczący Piotr Sarnowski.

W kategorii troszkę starszej zawodników podzielono na 2 grupy po 9 uczestników. W grupach grano systemem „każdy z każdym”. Do kolejnego etapu przeszło 4 zawodników z każdej grupy.