Mamy półfinał Mistrzostw Polski Kobiet!

2016-02-29 14:29:49

Jako pierwszy klub w Polsce zapewniliśmy sobie prawo gry w meczach półfinałowych play off oraz grę w Super Finale,który odbędzie się 14 maja w Nowym Targu!

W sobotni wieczór ENERGA po ciężkim meczu pokonała drużynę z Kębłowa 5-0!

Tak jak można było się spodziewać faza play off zdecydowanie różni się od zasadniczej.Tu każdy zespół zaczyna od zera i ma takie same szanse.Przekonał się o tym Mistrz Polski Podhale Nowy Targ,który przegrał z drużyną Ożarowa.O pewnej niespodziance można tez mówić w przypadku pojedynku Krakowa ze Zbąszyniem.Zespół spod Wawelu wysoko pokonał PKS MOS Zbąszyń 10 - 5.

Bardzo pewne zwycięstwo odniósł za za to Trzebiatów gromiąc w Nowym Targu Szarotkę aż 14-3!

Teraz wracamy do naszego spotkania.Pierwsza tercja zakończyła się naszym minimalnym prowadzeniem 1 - 0.Bramkę zdobyła Marta Chudyszewicz,która lekko dotknęła piłkę uderzoną z dystansu przez niesamowitą Jagodę Wieczorek,która zagrała świetne zawody pomimo tego,że kilkanaście godzin spędziła w samochodzie jadąc do Kębłowa.Podróż z Włoch nie wpłynęła na jej dyspozycję i w trzech z pięciu bramek miała swój udział!

Pod koniec drugiej tercji drugiego gola zdobyła Marta Chudyszewicz i na przerwę schodziliśmy przy skromnym prowadzeniu 2-0.

Trzecia odsłona to popis naszej drużyny.Zaczęło się od bramki Ani Raczkowskiej zdobytej podczas gry w przewadze.Czwarty gol był udziałem Weroniki Grądzkiej,która otrzymała podanie od Jagody Wieczorek.Ostatni gol ponownie wpadł podczas gry w przewadze.Hania Samson wykorzystała podanie Mai Stenka. Najlepszą zawodniczką została wybrana Jagoda Wieczorek!

W dzisiejszym pojedynku z UKS Junior Kębłowo rozkręcaliśmy się z tercji na tercję.Tak jak wczoraj pierwsza odsłona zakończyła się naszym minimalnym prowadzeniem 1-0 po golu Weroniki Grądzkiej i asyście kolejnej juniorki Oliwki Ryszewskiej.Na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do 32 minuty,kiedy piłeczkę do siatki skierowała Maja Stenka po podaniu Weroniki Grądzkiej.Ta bramka jak i dwie kolejne Hani Samson były efektem gry w przewadze! To musi cieszyć w kontekście kolejnych spotkań,gdyż

widać,że gra w przewadze bardzo dobrze wychodzi naszej drużynie.Piąte trafienie i drugie z meczu zanotowała Weronika Grądzka,która pewnie wykorzystała rzut karny.

Kolejne gole były zasługą Ani Raczkowskiej, Marty Chudyszewicz, ponownie Ani Raczkowskiej i Hani Samson.

Tak, więc spotkanie zakończyło się zwycięstwem Energi 9-0!

Najlepszą zawodniczką została uznana Weronika Grądzka!

Energa Olimpia Osowa Gdańsk: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Anna Chomnicka, Hanna Samson, Jagoda Wieczorek, Aleksandra Szychta, Oliwia Ryszewska, Maja Stenka, Marta Chudyszewicz, Laura Łącka, Anna Raczkowska, Weronika Grądzka, Ewelina Nowaczyk