Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs fotograficzny dla uczniów

2016-03-04 00:17:26

Skieruj zoom na zdrój!

– konkurs fotograficzny dla uczniów na Światowy Dzień Wody

 

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Wody - celebrowanym na całym świecie 22 marca - Saur Neptun Gdańsk zachęca uczniów szkół na każdym etapie edukacji do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym. Wystarczy, że uczniowie zrobią sobie oryginalne zdjęcie przy zdroju zamontowanym przez SNG w ich szkole. Zwycięskie klasy wygrają bilety do Multikina na wybrany przez siebie seans.

 

W konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To konkurs grupowy, bo wygrane zdjęcie premiowane będzie biletami do Multikina dla całej klasy.  Wystarczy się sfotografować przy zdroju zamontowanym przez Saur Neptun Gdańsk w szkole. Liczy się pomysł i oryginalność.

- Od trzech lat SNG wspólnie z Miastem Gdańsk realizuje projekt „Zdroje w gdańskich szkołach”. Projekt, cieszy się dużą popularnością, bo dzięki niemu pojawiają się w placówkach oświatowych zdroje, w których można gasić pragnienie – czystą i orzeźwiającą wodą z kranu. Zdrojów tych zamontowaliśmy już 112. A zatem niemal wszystkie szkoły publiczne w Gdańsku i kilka niepublicznych mogą wziąć udział w zabawie, do czego bardzo zachęcam – podkreśla Guy Fournier, prezes SNG.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin zabawy znajdują się na stronie SNG – www.sng.com.pl. Zdjęcia należy wysłać na adres: konkurs@sng.com.pl do 18 marca 2016. Zwycięskie klasy poznamy do 31 marca 2016 roku.

 

Światowy Dzień Wody - z okazji którego SNG organizuje konkurs fotograficzny - został ustanowiony w 1992 roku na Szczycie Ziemi w Rio de Janeiro. Zwraca on uwagę na problem braku dostępu dużej części populacji do czystej i bezpiecznej wody. Zasoby wody pitnej na Ziemi kurczą się z każdym rokiem. Mieszkańcy Gdańska są jednak w szczęśliwej sytuacji, że woda, która płynie z ich kranów, jest zdrowa i bezpieczna. Nauczyliśmy się ją szanować i oszczędzać. W 1992 roku przeciętny gdańszczanin zużywał dziennie 220 litrów wody, a dziś zużywa na osobę nieco ponad 100 litrów.

Woda w Gdańsku i Sopocie w 100% spełnia rygorystyczne normy jakości UE. Możemy ją pić prosto z kranu i cieszyć się, że mamy jej tu, na Pomorzu, pod dostatkiem.

W 2015 roku gdańszczanie najwyżej w historii ocenili jakość wody płynącej z gdańskich kranów. Pozytywne oceny wodzie przyznało aż 89 procent respondentów. Wzrósł też odsetek osób pijących wodę prosto z kranu. Bez obaw robi to już 39 procent gdańszczan.

 

Magdalena Rusakiewicz

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas