EUROPEJSKIE FORUM STUDENTÓW W DOMU ZARAZY

2016-03-20 19:59:01

Tym razem główną bohaterką spotkania była Inga Zielińska. Opowiadała o swoim wyjeździe do Afryki - do Kenii i Tanzanii. 

Była to podróż prywatna - dziewczyna jechała odwiedzić wujka misjonarza. Będąc tam pracowała jako wolontariuszka w domu opieki nad dziewczętami 50 km od Nairobi.
- Uwielbiam Kenię, ale nie wyobrażam sobie by tam pojechać turystycznie - mówi Inga - Turystycznie, mogę pojechać na Mazury. Żeby poznać inny kraj, nie wystarczy obejrzeć go zza szyb klimatyzowanego autobusu, ale trzeba żyć z tymi ludźmi.

- To był wyjazd prywatny, ale pokazujemy go, bo jest idealną ilustracją naszej postawy wobec życia - dodaje organizatorka spotkania Paulina Rudzińska - Chcemy pokazywać studentom, jak wielu rzeczy można się nauczyć poza studiami. To jest nasza filozofia działania. Spotykamy się, szkolimy, organizujemy warsztaty... Teraz gdańskie AEGEE planuje wymianę ze lwowskim. Zaprosiliśmy lwowiaków do Gdańska, a później sami na jakiś weekend wyskoczymy do Lwowa.

AEGEE nie po raz pierwszy gości w Zarazie. W ubiegłym roku właśnie u nas gdańscy studenci przyjmowali greckich. Kiedy przyjadą tu studenci ze Lwowa - już mogą się czuć tu zaproszeni.

DP

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas