Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

2016-03-30 17:21:36

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. W najbliższą niedzielę (3 kwietnia) po raz dziesiąty odkryjemy przed Państwem na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworzymy podwoje teatralnych pracowni. W programie m.in. zwiedzanie Dużej Sceny, gra terenowa, escape room, pokaz charakteryzacji teatralnej oraz 20. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI.


DUŻA SCENA

ZWIEDZANIE SCENY I ZAPLECZA
Konieczne wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Miejsce: foyer Dużej Sceny, parter. Początek zwiedzania o godzinie 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00 i 14.30.

POKAZY CHARAKTERYZACJI TEATRALNEJ
Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro. Rozpoczęcie pokazów o godzinie: 11.00, 11.45, 12.30, 13:15 i 14:00.

CHARAKTERYZACJA
Uczestnicy będą mogli poddać się charakteryzacji teatralnej. W programie efekty specjalne (blizny, uszkodzenia ciała itp.). Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro.

PREZENTACJA KOSTIUMÓW TEATRALNYCH
Uczestnicy będą mieli możliwość przymierzania kostiumów z naszych teatralnych magazynów.  Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro.

PREZENTACJA ELEMENTÓW SCENOGRAFII ORAZ REKWIZYTÓW TEATRALNYCH
Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro.

TEATRALNY BLUEBOX
Zapraszamy do zdjęcia! Dzięki technologii bluebox mogą Państwo zdobyć niezwykłą pamiątkę z Dnia Otwartego. Państwa zdjęcie będzie wkomponowane w ujęcie z jednej z naszych ostatnich premier. Koszt: 5 zł bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro.

POKOLORUJ TO SAM
Autorskie rysunki postaci występujących w LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI wykonane przez Macieja Salamona. Zapraszamy do kolorowania! Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, parter.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
Prezentacja o przebudowie teatru, film z budowy scenografii do spektaklu (g)DZIE-CI FACECI. Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, II piętro.

PRACOWNIE TEATRALNE - GRA TERENOWA
Stworzenie spektaklu wymaga pracy wielu osób, nie tylko na scenie. Każda pracownia specjalizuje się w innej dziedzinie - czasem jest to radosna twórczość, innym razem drobiazgowa dłubanina, a w skrajnych przypadkach nawet krwawica! Jak przebiegają działania w teatralnych warsztatach? Każdego, kto chce się tego dowiedzieć w praktyce zapraszamy do udziału w grze terenowej. Zaprojektuj kostium, wykonaj maskę, zostań na chwilę dramaturgiem! Zbierz w każdym punkcie pieczątkę i zdobądź nagrodę.
- pracownia tworzenia kostiumu: zaprojektuj kostium dla aktora
- pracownia masek: zaprojektuj maskę i zabierz ją do domu
- stacja dramaturgiczna: stworzenie tekstu z rozsypanych słów
- stacja wiedzy o teatrze: krzyżówka lub pytania
- kabina akustyka: pytania
- kabina elektryczna: pytania
- szatnia - dopasuj nazwy do zdjęć pomieszczeń teatralnych - ostatni punkt stacji: odbiór nagród

Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów.

CZARNA SALA

ESCAPE ROOM
W trakcie przedpremierowej gorączki zaginęły rekwizyty do spektaklu CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI? Czy to kradzież, prowokacja czy też zwykły chaos organizacyjny? Pomóż odnaleźć zgubę - teatralny magazyn jest duży, a do spektaklu został tylko kwadrans! Masz piętnaście minut na rozwiązanie zagadek, których rozwikłanie stanie się kluczem do opanowania dramatycznej sytuacji... Do zabawy zapraszamy rodziny z dziećmi powyżej 7 roku życia, młodzież, a także dorosłych. Jednorazowo w wydarzeniu może wziąć udział od 4 do 8 osób. Czas zabawy wynosi ok. 30 minut. Koszt: 10 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup biletów (kasa biletowa lub www.bilety.teatrwybrzeze.pl). Od godziny 11.00 do 16.00.

SCENA KAMERALNA

20. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI
AWANTURY I WYBRYKI MAŁEJ MAŁPKI FIKI-MIKI Kornela Makuszyńskiego
Prowadzenie: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Piotr Chys i Marcin Miodek.
Opieka artystyczna: Michał Derlatka
Oprawa dźwiękową: Joanna Sówka-Sowińska
Oprawa graficzna: Maciej Salamon
Koszt: 11zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup biletów (kasa biletowa lub www.bilety.teatrwybrzeze.pl)
Godzina 13.00

ZWIEDZANIE
Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Sceny Kameralnej, obok bufetu. Jednorazowo w zwiedzaniu może wziąć udział max. 15 osób. Od godziny 14.00 do 16.00 (co 15 minut).

POKAZY CHARAKTERYZACJI TEATRALNEJ
Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Sceny Kameralnej. Od godziny 13.00 do 16.00.

POKOLORUJ TO SAM
Autorskie rysunki postaci występujących w LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI przygotowane przez Macieja Salamona. Zapraszamy do kolorowania! Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Sceny Kameralnej

KONKURS
Przeprowadzimy konkurs w ramach, którego będzie można wygrać bilety do teatru oraz upominki.
 

 

Grzegorz Kwiatkowski - TW

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas