Uczniowie SP 81 uczestniczyli w City Trail

2016-03-31 23:38:38

22 marca w Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni odbyło się podsumowanie półrocznych zmagań w ramach cyklu biegów przełajowych City Trail z Nationale Nederlanden.

Zawody rozgrywane były naprzemiennie w Gdańsku i w Gdyni, w terminach
4 października, 8 listopada, 6 grudnia, 17 stycznia, 14 lutego i 13 marca. Uczestnicy podzieleni zostali na grupy wiekowe, a każda z grup miała do pokonania wymagającą
i urozmaiconą trasę wyznaczoną na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

We wszystkich biegach uczestniczyło łącznie 262 zawodników, a wśród nich reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 81 z Gdańska Osowej. Żeby zostać sklasyfikowanym
w punktacji generalnej należało ukończyć co najmniej 4 biegi, a fakt ten skutecznie utrudniała pogoda podczas rywalizacji. Słońce, deszcz, wiatr, śnieg i oblodzone trasy to codzienność
na leśnych odcinkach wyścigu. To urozmaicenie stawiało duże wyzwanie dla uczestników,
a jednocześnie dawało dużą satysfakcję na mecie.

Z licznej reprezentacji Naszej szkoły siedmioro uczniów ukończyło co najmniej
4 biegi i dzięki temu podczas podsumowania cyklu otrzymali pamiątkowe medale
oraz nagrody rzeczowe.

W najmłodszej kategorii wiekowej Alicja Trzasko zajęła ostatecznie wysokie
3 miejsce, a jej koleżanka Lena Oszczepalska uplasowała się na miejscu czwartym. Kategoria klas IV – VI to najliczniej reprezentowana grupa naszych uczniów. Dominika Janicka ukończyła rywalizację na 6 miejscu, Alicja Pergoł była 10, Julia Blachowska zajęła
12 miejsce, a jej koleżanka z klasy Ewelina Kowalczyk uplasowała się na 13 miejscu. Jedynym przedstawicielem męskiej części reprezentacji który ukończył 4 biegi był Sebastian Zbytniewski, który zakończył rywalizację na 12 miejscu. Warto zaznaczyć, że większość Naszych reprezentantów rywalizowała z zawodnikami starszymi, dlatego należy
z optymizmem patrzeć na przyszłe lata naszych lekkoatletów.

Łącznie we wszystkich biegach Sp 81 reprezentowało 31 uczniów. Poza nagrodzonymi udział przynajmniej w jednym biegu wzięli: Karolina Kundo, Weronika Zakrzewska, Aleksandra Szypryt, Kaja Kuśpiet, Alicja Taczalska, Agnieszka Czapla, Magdalena Kowalczyk, Kinga Dmochowska, Wiktoria Gruźlewska, Alicja Koslowska, Melania Turska, Agnieszka Majewska, Sonia Frankiewicz, Weronika Bogowska, Zuzanna Kołakowska, Natalia Brudzińska, Julia Szroeder, Mateusz Urbanek, Aleksy Frankiewicz, Filip Waruszewski, Kacper Worek, Kajetan Iwanowski, Maciej Stróżyk, Filip Unton.

Mamy nadzieję, że udział w tych zawodach będzie znakomitą formą przygotowań
do indywidualnych Mistrzostw Gdańska w biegach przełajowych które odbędą
się w kwietniu.

Dziękujemy rodzicom, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w organizacji transportu
i udziału uczniów w zawodach. Uczniom gratulujemy wytrwałości i konsekwencji w walce