Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sportowy Festyn Dzielnicowy z mała frekwencją

2016-04-10 22:31:59

Już po raz kolejny w niedzielę, 10 kwietnia, na terenie osowskiego gimnazjum przy ulicy Wodnika odbyła się kolejna edycja Sportowych Festynów Dzielnicowych realizowanych przez projekt wspólnie z Lwami Północy i Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska.

W trakcie 4 godzinnej imprezy na uczestników czekały liczne atrakcje, takie jak dmuchańce, skakańce oraz eurobungee, na których można było wyszaleć się do woli.

Odbył się też turniej piłki nożnej dla najmłodszych. Niestety w bieżącym roku nielicznie obsadzony – 3 zespoły. Mimo tego młodzi piłkarze dali siebie wszystko by wygrywac. Zespoły otrzuymały puchary i medale.


Po raz pierwszy w festynie uczestniczyły pięciokrotne mistrzynie Polski w rugby Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Zawodniczki poprowadziły tor przeszkód i pokazały najmłodszym widzom elementy treningu.

 

Dużym wydarzeniem była wizyta piłkarzy Lechii Gdańsk wraz z Lwem maskotką. Niestety widzowie zasmuceni byli tym, ze przybyło tylko dwóch piłkarzy.

Od 2010 roku działa w Gdańsku projekt Kibice Razem Lechia Gdańsk. Od 2014 roku wspólnie z SKLG "Lwy Północy" oraz Urzędem Miejskim w Gdańsku organizują Sportowe Festyny Dzielnicowe.

red

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas