Czy skrzyżowania równorzędne są dla pirata drogowego? Zdecydowanie nie!

2016-05-12 21:51:13

LISTY DO REDAKCJI
 
 
Chciałbym poruszyć temat wprowadzenia zasad skrzyżowań równorzędnych w okolicy ulic Hermesa, Orfeusza, Ariadny i pozostałych ulic w Osowie.
Problem polega na tym, że niektórzy kierowcy (piraci!?) próbują wykorzystać fakt, że należy im ustąpić podczas włączania się do ruchu, ale również w przypadku, gdy oni wjeżdżają na skrzyżowanie rozpędzeni z dużą prędkością... ale nie uwzględniają ze ich zwyczajnie nie widać i nikt ich wcześniej by ich nie zobaczył gdyż są kilkanaście metrów wcześniej...
 
Doświadczyłem już niepierwszy raz na ulicy Hermesa i Ariadny, że kierowcy z Ariadny, rozpędzeni włączają się do ruchu nie patrząc jaki samochód obecnie znajduje się na skrzyżowaniu. Przy czym przy pomocy zatrzymywania się zaznaczają - że to oni mają pierwszeństwo. Z mojego punktu widzenia wygląda to na próbę wymuszenia wypadku i próby uzyskania środków z OC drugiego kierowcy, a nie kulturalne jeżdżenie!
 
Należy wziąć pod uwagę, że pierwszeństwo na skrzyżowaniu ma ten pojazd, który je najpierw opuszcza skoro na nim się znalazł, a dopiero kolejna osoba, która widzi z prawej strony nadjeżdżające auto zachowuje zasadę prawej ręki wpuszcza samochód.
Zasada obowiązująca powinna uwzględniać również szacunek do wszystkich osób poruszających się na tego typu skrzyżowaniach bo zwyczajnie jesteśmy sąsiadami!
 
Zwracam się do Was wszystkich drodzy kierowcy z prośbą, abyście mieli na uwadze to, że osoby podjeżdżające do "Waszego skrzyżowania" z pozostałych ulic doświadczają podobnych skrzyżowań już od 2, do 3 lub 4 razy. Na wcześniejszych skrzyżowaniach obowiązuje zasada prawej ręki. I nie trzeba nikogo uczyć praw ruch drogowego w takiej sytuacji!
 
Znaki postawione na skrzyżowaniach miały przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i dzieci na drogach, a nie dać możliwości okazywania przez Was braku szacunku podczas włączania się z dużą prędkością na samo skrzyżowanie!

Mieszkaniec Osowy

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas