LADIES' JAZZ FESTIVAL zaprasza

2016-06-22 14:31:33

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2016
8-25 LIPCA

GDYNIA TEATR MUZYCZNY i PRZESTRZEŃ PUBLICZNA MIASTA,

gościnnie Filharmonia Kaszubska WEJHEROWO
URSZULA DUDZIAK DYREKTOREM ARTYSTYCZNYM,

RUMER, PARIS COMBO, NEW YORK VOICES,
STACEY KENT
I IN. NA SCENIE…

 

Ladies' Jazz Festival 2016 zaprasza do Gdyni i Wejherowa na coroczne lipcowe święto dam jazzu.
W tym roku została zaproszona i zaproszenie przyjęła - Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest nazwana przez Gila Evansa MAGIC LADY,
p. Urszula Dudziak!
"Piotr Łyszkiewicz, twórca tego festiwalu mi to zaproponował. Prawdopodobnie uważał, że może mi zaufać, że prawdopodobnie mam dobry gust. Bardzo szanuję i podziwiam jego festiwale. Jesteśmy w bliskim muzycznym kontakcie i zrobię wszystko by go nie rozczarować" - powiedziała Urszula Dudziak.

 

Tegoroczną edycję Ladies' Jazz Festival rozpocznie PARIS COMBO w składzie: Benedicte Grimault a.k.a. Belle du Berry (voc), Potzi (git), Farncois Jeanin (dr), David Lewis (tp-fh-p) i Emmanuel Chabbey (b). Dali początek i inspirację takim artystom jak ZAZ czy Pink Martini. Ich muzyka to kwintesencja muzycznej Francji, połączenie ska, latino, francuskiej tradycji kabaretowej, lounge music czy down tempo i cudownego surrealistycznego humoru prosto spod Wieży Eiffla.
Grupa po raz pierwszy odwiedzi Trójmiasto i rozpocznie Ladies' Jazz Festival 2016 koncertem 8 lipca w Teatrze Muzycznym.

 

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi długo oczekiwana nad Wisłą RUMER! Jej głos Burt Bacharach określił jako reinkarnację Karen Carpenter (stworzył z nią Rumer Sings Bacharach at Christmas). Podziwiają jej twórczość m.in. Elton John i Jools Holland. Na jej ostatnim zeszłorocznym albumie można podziwiać wyniki jej kolaboracji m.in. z Dionne Warwick (gościła na Ladies' Jazz Festival w 2013r), Stephenem Bishopem i Michaelem Fensteinem.
Ta jedna z bardzo oczekiwanych gwiazd w naszym kraju wystąpi po raz pierwszy 9 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

24 lipca Ladies' Jazz Festival przeniesie się na chwilę do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, będzie to już trzecia wizyta festiwalu w tym urokliwym miejscu i tym razem zamieni się ona w jedną z najpiękniejszych plaż w okolicach Rio de Janeiro. STACEY KENT, wspaniała postać i gwiazda nie tylko tego festiwalu wystąpi w wyjątkowym programie, na który złożą się najpiękniejsze bossa novy na świecie. Towarzyszyć jej będą Jim Tomlinson na saksofonie tenorowym i Nate Najar na gitarze.
Należy nadmienić, że Stacey jest jedyną niebrazylijską artystką, którą to środowisko naprawdę uznało i doceniło zapraszając do udziału w wielkim koncercie bossy w Rio. Ma ona również na swoim koncie dwie wielce docenione na świecie brazylijskie płyty z 2013 nagraną z samym Marcosem Valle i z 2015 (Brasil).

 

Stacey Kent to wielka gwiazda i przyjaciółka gdyńskiego festiwalu, jej polska kariera zaczęła się tak naprawdę od jej udziału w pierwszym Ladies' Jazz Festival w 2005 roku. Tym razem Artystka ma dla polskiej publiczności wyjątkowy rodzynek, specjalny i unikalny koncert, który został przygotowany tylko dla Ladies' Jazz Festival - gorąco zapraszamy: Filharmonia Kaszubska 24 lipca, Wejherowo.

 

Na festiwalu mieliśmy już Manhattan Transfer w oryginalnym składzie, czas teraz przedstawić po raz pierwszy w Trójmieście ich bodajże największych konkurentów, zdobywców nagrody Grammy za współpracę z Count Basie Orchestra, NEW YORK VOICES - fenomenalny kwartet wokalny, kontynuatorów i propagatorów nowojorskiej szkoły śpiewania melodyjnego, przebojowego jazzu. Zespół od lat występuje jako kwartet w składzie Kim Nazarian, Lauren Kinhan, Darmon Meader i Peter Eldridge. Teatr Muzyczny w Gdyni 25 lipca.

 

Program 2016

8 lipca 2016 r., godz.20.00 - Paris Combo - Teatr Muzyczny w Gdyni

9 lipca 2016 r., godz.20.00 - Rumer - Teatr Muzyczny w Gdyni

16 lipca 2016 r., godz.20.00 - 90 lat Carmen Moreno - Koncert urodzinowy - Teatr Muzyczny w Gdyni

24 lipca 2016 r., godz.20.00 - Stacey Kent - Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

25 lipca 2016 r., godz.20.00 - New York Voices - Teatr Muzyczny w Gdyni

 

Koncerty w przestrzeni miejskiej

10 lipca 2016 r., godz.18.00 - Joanna Knitter Blues & Folk Connection

11 lipca 2016 r., godz.18.00 - Iza Kowalewska

12 lipca 2016 r., godz.18.00 - Krystyna Gedzik

13 lipca 2016 r., godz.18.00 - Kasia Lins

 

 

Po raz pierwszy w Polsce!
RUMER na Ladies' Jazz Festival Gdynia 2016

 

 

The Guardian każdą piosenkę już z jej debiutanckiej płyty określił mianem "like standard". Burt Bacharach i Richard Carpenter zgodnie nazwali jej głos reinkarnacją głosu Karen Carpenter po czym Bacharach zaprosił ją do wspólnego przedsięwzięcia z Dionne Warwick i Bobem Shirakbari. Zaraz potem do współpracy zaprosili ją inni, m.in. Elton John, Daryl Hall (z duetu Hall& Oates), Jools Holland. Ewidentne nawiązanie do tradycji takich gwiazd jak Carol King czy wspomniana Dionne Warwick nie przeszkadza Rumer wystąpić na festiwalach typu Glastonbury czy salach takich jak Royal Albert Hall - wszak wśród swoich inspiracji Artystka wymienia jednym tchem i Arethę Franklin i Joni Mitchell, i Tracy Chapman. Fani Ladies' Jazz Festival na pewno chętnie porównają jej wersję Alfie, który to utwór również po raz pierwszy w Polsce właśnie na jednej z wcześniejszych edycji festiwalu zaśpiewała Randy Crawford.

 

Urodzona w Islamabadzie (Pakistan), obdarzona wspaniałym głosem, talentem i uznaniem na całym świecie zarówno fanów jak prominentnych przedstawicieli międzynarodowego środowiska muzycznego Rumer zaprasza na swój pierwszy w Polsce koncert do Gdyni: 9 lipca, Teatr Muzyczny.
Bilety już w sprzedaży (90-150zł).

 

PARIS COMBO rozpocznie
Ladies' Jazz Festival Gdynia 2016

 

8 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni kwintesencja muzycznej Francji - Paris Combo otworzy swym koncertem Ladies' Jazz Festival 2016!

 

W listopadzie 2015 Ladies' Jazz Festival zaprezentował trasę zupełnie nowego show ZAZ. Dlaczego ona? Bo jest świetna, bo współpracuje z tymi, którzy są już w kręgu zainteresowań organizatorów LJF, ale również dlatego, że w muzyce Francji jazz jest żywy, wyczuwalny, wieczny.
ZAZ przyznając się do inspiracji często wymienia jedną nazwę. Ta sama nazwa jako wzór działań pojawia się u znanych wszystkim Pink Martini. Logicznym ruchem jest więc zaprosić Państwa na pierwszy w Trójmieście, otwierający tegoroczną edycję Ladies' Jazz Festival koncert PARIS COMBO.

 

Grupa wystąpi 8 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni w składzie: Benedicte Grimault a.k.a. Belle du Berry (voc), Potzi (git), Farncois Jeanin (dr), David Lewis (tp-fh-p) i Emmanuel Chabbey (b). Ma na swoim koncie pięć albumów, Ich muzyka to połączenie ska, latino, francuskiej tradycji kabaretowej, lounge music czy down tempo i cudownego surrealistycznego humoru prosto z Pól Elizejskich.
 

W zeszłym roku obchodzili swoje dwudziestolecie działalności artystycznej. Występowali w najlepszych salach koncertowych na całym świecie. Czas najwyższy, by wystąpili na Ladies' Jazz Festival w Gdyni i byśmy poznali "Paris Combo style" z pierwszej ręki.
 

8 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni.
Bilety już w sprzedaży w cenie 90-120-150zł.

 

 

JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH GWIAZD WOKALISTYKI JAZZOWEJ
NEW YORK VOICES
NA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2016

 

 

Potrafią zaśpiewać wszystko! Z równą pasją i wirtuozerią odnajdują się w swingu, jazzie, R&B czy popie. Swój wykonawczy sznyt i talent prezentują zarówno w repertuarze klasycznym jak i w piosenkach Paula Simona.  Od niemal 30 lat cieszą nas swoimi interpretacjami, koncertami i płytami.

 

25 lipca wystąpią w Teatrze Muzycznym w Gdyni na zakończenie Ladies' Jazz Festival 2016 .

 

W czasie swej niezwykłej kariery mieli przyjemność współpracować z takimi gwiazdami jak Bobby McFerrin, Ray Brown, The Count Basie Orchestra, Annie Ross, George Benson, Nancy Wilson, Jon Hendricks, Manhattan Transfer, Keith Locheart, Bob Fisher…
 

Założony w  1987 roku przez grupę absolwentów Ithaca College zespół oryginalnie kwintet od 1994 roku występuje jako  kwartet. W Gdyni pojawi się na scenie  w niezmienionym od tego czasu składzie: Kim Nazarian, Lauren Kinhan, Peter Eldridge i Darmon Meader. Nagrali przeszło 10 własnych płyt, uczestniczyli też w nagraniach innych wykonawców. Zdobyli Grammy i Latin Grammy.

 

Doug Levine powiedział kiedyś w The Voice of America, że nie można być prawdziwym fanem jazzu nie doceniwszy uprzednio kunsztu New York Voices, bogactwa i komplementarności ich głosów, uczucia i piękna ich sztuki - nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa 25 lipca do Teatru Muzycznego w Gdyni, byśmy wszyscy mogli tego właśnie doświadczyć.

 

 

Bilety już w sprzedaży w cenie 90-120-150zł.

 

 

GDYNIA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2016 PRZEDSTAWIA

STACEY KENT

 

Stacey to nasza wspaniała przyjaciółka. Wystąpiła w pierwszej edycji Ladies' Jazz Festival w 2005 roku i zaraz potem stała się niezwykle popularna w naszym kraju. Jednocześnie w tym samym roku podpisała kontrakt ze sławną wytwórnią  Blue Note Records i Jej kariera nabrała niezwykłego tempa na całym świecie!

 

th_Kent_Stacey_efr368-003-MF.jpgW 2013 roku przedstawiła festiwalowej publiczności swój wtedy prapremierowy materiał z płyty The Changing Lights.

W tym roku przygotowała jedyny w swoim rodzaju program podsumowujący jej fascynację bossa novą i rytmami Brazylii.

Wystarczy przypomnieć, że Stacey Kent jest jedyną niebrazylijką zaproszoną w 2011 do obchodów 80 rocznicy powstania najsłynniejszej figury Chrystusa, w Rio de Janeiro. Przy okazji uświetniła 50lecie pracy artystycznej samego Marcosa Valle serią wspólnych koncertów i obecnością na live albumie tego artysty, w zeszłym roku natomiast wydała przepiękny album z bossami, na którym towarzyszył jej gitarzysta Roberto Menescalu, ikona i autor "O barquinho" - kanonicznej wręcz bossa novy .

 

Stacey Kent podczas  Ladies' Jazz Festival 2016 w koncercie  w gościnnej festiwalowi Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie towarzyszyć będą Jim Tomlison oraz Nate Najar. Jima nie trzeba przedstawiać polskiej publiczności - to partner życiowy i zawodowy Stacey, uznany w świecie  saksofonista tenorowy. O Nate Najar wystarczy przypomnieć, że to jeden z największych światowych gitarzystów specjalizujących się  w bossa novie i brazylijskim jazzie. Przyleci specjalnie do Polski towarzyszyć Stacey Kent w jej wyjątkowym projekcie przygotowanym dla polskiej publiczności na LJF'2016.

 

24 lipca Filharmonia Kaszubska, Wejherowo. Trzeba tam być bezsprzecznie!
 

Bilety już w sprzedaży. 

LJF

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas