Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod dużym znakiem zapytania wyjazd mistrzyń Polski na Puchar Europy!

2016-06-28 10:05:21

zesyłam tekst od naszego klubu, który został postawiony w bardzo trudnej sytuacji po rezygnacji z dalszego sponsoringu naszego głównego, wieloletniego ( 15 lat ) sponsora Grupy Energa.

W zakończonym sezonie Olimpia Osowa nie miała sobie równych. Po wygraniu rundy zasadniczej przyszła kolej na play off. W pierwszej turze gdańszczanki bez problemu pokonały Kębłowo. Kiedy w półfinałach Olimpia Osowa wygrała na wyjeździe z Krakowem wydawało się, że rewanż to tylko formalność. Tak jednak się nie stało i w niezmiernie dramatycznym meczu dziewczęta przeszły drogę z "piekła do nieba" strzelając 4 bramki w ciągu ostatnich 3 minut. Moc emocji i szał radości po meczu, który wydawał się 
być przegrany.
Superfinał w Nowym Targu był rewanżem za ubiegłoroczną porażkę w półfinałach mistrzostw Polski, kiedy Trzebiatów wyeliminował Gdańsk. W stolicy polskich gór również nie było lekko. Pomimo dobrej gry to nasze przeciwniczki przegrywały 3:0. Dopiero ostatnia tercja pokazała kto rządzi w Polskim Unihokeju. Osowianki najpierw doprowadzają do remisu i dogrywki a następnie strzelają "złotą" bramkę!Mistrzostwo Polski wraca do Gdańska! 

Niestety już wtedy było wiadomo, że nasz główny, wieloletni sponsor zakończył z nami współpracę. 

Stawia to klub w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Przez 15 lat współpraca z Grupą Energa przebiegała wzorowo. Radość zamieniła się w refleksję co dalej?
Mistrz Polski zdobył prawo do gry w finale Eurofloorball Cup 2016. Jest to puchar Europy a naszymi przeciwnikami miały być: mistrz Rosji, mistrz Łotwy, mistrz Norwegii, mistrz Niemiec oraz drużyna z turnieju eliminacyjnego, który odbędzie się w sierpniu na Węgrzech. Samo wpisowe to kwota 2500 CH , do tego trzeba dodać koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia dla drużyny ( około 20 osób ). Całość to wydatek ok 25-30 tysięcy złotych.

Zwracamy się z prośbą do władz miasta oraz potencjalnych sponsorów.
Być może Grupa Energa doceni nasz trud i zmieni zdanie.

W zamian za pomoc firm, sponsorów oferujemy reklamę na Pucharze Europy w Niemczech oraz podczas licznych rozgrywek i turniejów których współorganizatorem jest nasz klub. 
Możemy umieścić loga sponsorów na bandach do gry w unihokeja oraz strojach sportowych. We wszystkich informacjach medialnych ( Radio Gdańsk, Telewizja Gdańsk, portale internetowe m.in www.sport.trojmiasto.pl , www.osowa.com , www.osowa24.pl , www.osowa.info ) będziemy podkreślali rolę sponsora w rozwój sportu i pomoc naszemu klubowi. Na oficjalnych stronach klubu umieścimy loga sponsora i podamy informację o darczyńcy.
Jesteśmy otwarci na każde pomysły i każdą pomoc.

Niestety czas ucieka. Klub do 24 czerwca miał wysłać zgłoszenie do IFF ( Międzynarodowa Fedederacja Unihokeja ). 
Po mediacjach udało przesunąć się termin o tydzień a wpisowe możemy wpłacić do końca sierpnia.
Prezesi dwóch klubów ( wicemistrz Trzebiatów oraz brązowy medalista a ubiegłoroczny mistrz Polski MMKS Podhale Nowy Targ ) dzwonili do nas z zapytaniami czy startujemy. Jak widać są chętni aby zająć nasze miejsce. 
Szkoda jednak by było aby drużyna, która zapracowała na mistrzostwo Polski nie pojechała ze względów finansowych.

Gdańsk może pochwalić się dwoma mistrzostwami Polski w tym sezonie, unihokeistkami Olimpii Osowa i rugbistkami Biało Zielone Ladies. 
Do tego tylko Osowianki otrzymały prawo do występów w pucharze Europy!
Tym bardziej nie chcemy zaprzepaścić tej szansy.

Warto na koniec podkreślić, że w ciągu ostatnich 8 lat aż 6 krotnie zdobyliśmy mistrzostwo Polski, raz srebrne i raz brązowe medale.

Piotr Ludwichowski
wiceprezes Olimpia Osowa Gdańsk
ludwich@wp.pl
606944346

P.L.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas