Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znakomity start Magdy Święckiej w Pucharze Świata

2016-06-29 00:38:34

Startująca w Pucharze Świata juniorów osowianka – Magdalena Świącka wywalczyła w drużynie złoty medal , zaś indywidualnie przybiegła na 13 pozycji.

 

Puchar Świata Juniorów w Biegach Górskich to nazwa myląca. Jest to jedyna międzynarodowa impreza rangi mistrzowskiej w kategorii wiekowej juniorów młodszych 16-17 lat. Zgłoszenia dokonywane są przez narodowe federacje lekkiej atletyki, tak więc nie jest to impreza otwarta.

 

Tegoroczny Puchar Świata Juniorów Młodszych w Biegach Górskich odbył się w sławnym kurorcie  Jańskie Łaźnie, a rywalizacja przebiegała na stokach Czarnej Góry, drugim co do wielkości ośrodku narciarskim Czeskiej Republiki.

 

Zawody były imprezą szczególną. Padł rekord frekwencji, gdyż wystartowało 66 chłopców i 55 dziewcząt z 16 krajów oraz po raz pierwszy biegi organizowane były na trasie typu alpejskiego, czyli pod górę.

 

Wszystkie dotychczasowe, a było ich 10 odbywały się na trasie anglosaskiej, czyli z podbiegiem i zbiegiem. Trasa dziewcząt liczyła 2,6 km długości z przewyższeniem + 280 m – 10 m. Meta znajdowała się na wysokości 1250 m na Czarnej Górze.

 

Jako pierwsze wystartowały zawodniczki. Łucja Wiktorowicz, Klaudia Pawlus i osowianka Magdalena Święcka reprezentująca LKS Zorza Gdynia.

 

Magda wbiegła na metę na 13 miejscu.

 

W klasyfikacji liczyły się miejsca zawodniczek, a przypadku, gdy suma trzech miejsc najlepszych z drużyny jest jednakowa decyduje miejsce trzeciej punktujące. Polska i Turcja miały po 27 punktów, ale Magda Święcka na mecie minimalnie wyprzedziła Turczynkę i to zdecydowało o złotym medalu naszych zawodniczek. Tak więc na dekoracji usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

 

Relacja: Andrzej Puchacz
Zdjęcia – Jan Šimunek

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas