Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już 8 lipca rusza Ladies’ Jazz Festival.

2016-07-04 09:41:15

Już 8 lipca rusza Ladies’ Jazz Festival.

 

A Gdynia w tym roku będzie gościć po raz pierwszy w Trójmieście i jedyny w tym roku Paris Combo i New York Voices,

Po raz pierwszy w Polsce i ze specjalnym koncertem życzeń Rumer,

 

Z jedynym takim koncertem Stacey Kent (ale to w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie).

Wspaniały duet babki i wnuczki – królowej polskiego swingu  i zdobywczyni nagrody publiczności z Montreux Jazz Fest,

A do tego Joanna Knitter, Iza Kowalewska, Krystyna Gedzik i Kasia Lins w przestrzeni publicznej Gdyni dla wszystkich chętnych – zapraszamy!!!

 

Już za tydzień, od piątku, Gdynia zamienia się w światową stolicę kobiecego jazzu, miejsce spotkań i koncertów najwybitniejszych dam szeroko rozumianej muzyki jazzowej.

8-25 lipca Ladies' Jazz Festival Gdynia 2016 zaprasza wszystkich miłośników dobrej piosenki, piosenki francuskiej, bossa novy, electro latino, smooth jazzu!

W tym roku festiwal otworzy szalona Belle du Berry ze swym Paris Combo - w tej nazwie jest cała definicja muzyki, stylu i zespołu: francuska chanson przepojona kabaretem, jazzem, zapachem Montmartre'u , inteligentnym popem, a nawet punkiem.

20 lat na scenie i po raz pierwszy w Trójmieście! Jedyny koncert w tym roku: humor, inteligencja, zabawa - Paris Combo 8 lipca o 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni

W sobotę w tym samym miejscu jeden z najpiękniejszych głosów świata, wspaniałe piosenki, ogromna kariera, uznanie i szacunek środowiska i publiczności z całego świata. Dlaczego nikt jeszcze nie zaprosił jej do Polski skutecznie? Bo właśnie teraz robi to Ladies' Jazz Festival  - Rumer po raz pierwszy w Polsce 9 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

A 16 lipca w Teatrze Carmen Moreno i Anna Serafińska, królowa polskiego swingu, pierwsza powojenna polska piosenkarka jazzowa i jej obdarzona fenomenalnym głosem (to muszą być geny!) wnuczka! A to wszystko w 90 letniej Gdyni: Warto zobaczyć, warto doświadczyć, koniecznie trzeba posłuchać!

24 lipca gościnnie w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie kochana w Polsce, uwielbiana na świecie nasza wielka przyjaciółka od pierwszego festiwalu, Stacey Kent ze specjalnie na ten jeden koncert przygotowanym materiałem z bossa novą i najwyższą kulturą wykonawczą koncertem, Wejherowo 24 lipca godzina 20:00 - przedsmak Igrzysk olimpijskich? A czemu nie na jazzowo?

Festiwal zakończy jedyny w tym roku występ w naszym kraju fenomenalnych New York Voices!
To wzorzec harmonii wokalnej wprost z kolebki jazzu. Ćwierć wieku fantastycznej kariery, nagrody Grammy i Latin Grammy, współpraca z równymi sobie, czyli największymi. New York Voices wreszcie w Gdyni: 25 lipca, Teatr Muzyczny, g.20:00.

A to jeszcze nie koniec bo przecież od 11 do 13 lipca dzień w dzień polskie gwiazdy w przestrzeni publicznej Gdyni, na scenie letniej w Orłowie i w Infoboksie Joanna Knitter, Iza Kowalewska, Krystyna Gedzik i Kasia Lins.

Tyle odmian, tyle barw, tyle dźwięków   - Ladies' Jazz Festival Gdynia 2016 serdecznie zaprasza!

 

więcej informacji na www.ladiesjazz.pl

LJF

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas