Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polki na V miejscu w Akademickich Mistrzostwach Świata

2016-07-25 23:37:56

Akademicka Reprezentacja Polski wygrała 4 z 5 meczów Akademickich Mistrzostw Świata i zajęła V miejsce!

W drużynie akademickiej wystepowało 5 zawodniczek Olimpii Osowa.

 

W ostatnim spotkaniu Polki rywalizowały o V miejsce z Reprezentacją Japonii. Już po pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami wiadomym było, że styl gry drużyny z Azji nie do końca odpowiada naszej drużynie. Podobnie było i tym razem. 

 

Nie tylko ci, którzy oczekiwali wysokiego zwycięstwa Polek, ale wszyscy, którzy liczyli na "worek" bramek, mogli czuć się lekko zawiedzeni. Jedyne dwa trafienia tego spotkania, za sprawą Justyny Krzywak i Agnieszki Kozaneckiej, padły pomiędzy 27. a 30. minutą meczu. Na uwagę zasługuje także bardzo dobra postawa Justyny Trębacz, która obroniła aż 19 strzałów!

Dzięki 4 zwycięstwom oraz jednej porażce Polska zajęła bardzo wysokie V miejsce! Świetne wyniki indywidualne osiągnęły także nasze zawodniczki! III miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej zajęła Katarzyna Fuła (9B, 6A), a oprócz niej w najlepszej "10" znalazły się jeszcze Anna Szychta, Agnieszka Timek oraz Justyna Krzywak.

 

V miejsce to dobry wynik, z którego powinniśmy być zadowoleni. Myślę, że dla wszystkich oglądanie tych meczów było przyjemnością - mówi Sekretarz Generalny, Marcin Rudziński. - Co mnie lekko zaskoczyło to bardzo duży opór Japonek. Nie spodziewałem się może takich wyników jak z Hiszpanią, ale widać, że Azja idzie coraz bardziej do przodu i w kolejnych latach może nieco namieszać w światowym unihokeju. 

Czy gdyby nie system rozgrywek, moglibyśmy zająć wyższe miejsce?

Nie ma co gdybać - odpowiada Rudziński. - Faktem jest, że Szwajcaria przegrała 4 mecze i zajęła IV miejsce, a my przy przy tej samej liczbie wygranych miejsce V, ale pamiętajmy też, że w grupie grała przeciwko Szwecji i Finlandii. To z pewnością byli rywale trudniejsi niż Hiszpania czy Japonia. Ja bym jedynie zmienił to, aby w każdej grupie grano o awans, a nie tak jak w Porto, że wszystkie zespoły jednej z grup miały zapewniony półfinał. Wtedy rywalizacja jest ciekawsza dla wszystkich. 

 

W meczu finałowym Finlandia po rzutach karnych pokonała Szwecję 3-2, zaś w meczu o brąz Czechy okazały się lepsze od Szwajcarii wygrywając 5-4 po dogrywce. 

 

Klasyfikacja Końcowa Akademickich Mistrzostw Świata w Porto

1. Finlandia
2. Szwecja
3. Czechy
4. Szwajcaria
5. Polska
6. Japonia
7. Hiszpania

źródło: pzunihokeja.pl

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas