Wielki sukces unihokeistek Olimpii Osowa!

2016-10-09 22:04:36

Wielkim sukcesem drużyny Olimpii Osowa zakończył się Puchar Europy w unihokeju kobiet. Nasz zespół wywalczył brąz - zdobywając 3 miejsce. W meczu półfinałowym osowianki przegrały z niemiecką drużyną UHC Weissenfels 3:4. Turniej wygrałą norweska drużyna Sveiva IB.

Duźe wyróżnienie dla naszej bramkarki Dominiki Marzec, która w punktacji turniejowej zajeła 2 miejsce.

Wcześniej, w piatek 7 pażdziernika, zakończył się drugi mecz Interplastic Olimpii Osowy Gdańsk na tegorocznych EuroFloorball Cup, czyli Pucharze Europy. Gdańszczanki pokonały w nim niemiecką Grimmę.

Na początku meczu to Grimma dłużej utrzymywała się przy piłeczce, konstruując zresztą kilka składnych akcji, ale doskonale - podobnie jak przedwczoraj - pracowała defensywa Olimpii, przez którą Niemki nie mogły się przebić. Nasze zawodniczki wyprowadzały za to skuteczne kontrataki, dzięki którym po pierwszej tercji prowadziły 2:0. Niestety 2-bramkowe prowadzenie z pierwszej odsłony Mistrzynie Polski okupiły skręceniem nogi przez Annę Szychtę, która została zabrana do szpitala.

Olimpia Osowa vs. Grimma

W drugiej części gry nasze unihokeistki miały już więcej miejsca do rozgrywania akcji, ich gra przerodziła się w atak pozycyjny. W połowie meczu na 3:0 podwyższyła Weronika Gradzka, wykorzystując liczebną przewagę, a chwilę potem Maja Stenka zdobyła czwartą bramkę. Kilkadziesiąt sekund później odpowiedziały Niemki, ale bramkaChudyszewicz na 5:1 ponownie uspokoiła zawodniczki Olimpii, które na przerwę schodziły z wyraźnym prowadzeniem.

Tercję trzecią rozpoczęliśmy od trafienia Charlotte Russel z 43. minuty, po którym Niemki rzuciły się do dalszego ataku w celu odrabiania strat. Ich starania szły jednak na marne, bowiem doskonałą grą w obronie popisywała się Olimpia, która aż do końca meczu nie dała sobie strzelić ani jednej bramki, a na dodatek na 14 sekund przed końcowym gwizdkiem zdobyła gola na 6:2, ustalając wynik spotkania.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MFBC Grimma 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

6:2 - O. Ryszewska (H. Samson) - 59:46

Najlepsze zawodniczki meczu: A. Raczkowska (Interplastic Olimpia), R. Charlotte (MFBC Grimma)