Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielki sukces unihokeistek Olimpii Osowa!

2016-10-09 22:04:36

Wielkim sukcesem drużyny Olimpii Osowa zakończył się Puchar Europy w unihokeju kobiet. Nasz zespół wywalczył brąz - zdobywając 3 miejsce. W meczu półfinałowym osowianki przegrały z niemiecką drużyną UHC Weissenfels 3:4. Turniej wygrałą norweska drużyna Sveiva IB.

Duźe wyróżnienie dla naszej bramkarki Dominiki Marzec, która w punktacji turniejowej zajeła 2 miejsce.

 

Wcześniej, w piatek 7 pażdziernika, zakończył się drugi mecz Interplastic Olimpii Osowy Gdańsk na tegorocznych EuroFloorball Cup, czyli Pucharze Europy. Gdańszczanki pokonały w nim niemiecką Grimmę.

Na początku meczu to Grimma dłużej utrzymywała się przy piłeczce, konstruując zresztą kilka składnych akcji, ale doskonale - podobnie jak przedwczoraj - pracowała defensywa Olimpii, przez którą Niemki nie mogły się przebić. Nasze zawodniczki wyprowadzały za to skuteczne kontrataki, dzięki którym po pierwszej tercji prowadziły 2:0. Niestety 2-bramkowe prowadzenie z pierwszej odsłony Mistrzynie Polski okupiły skręceniem nogi przez Annę Szychtę, która została zabrana do szpitala.

 

Olimpia Osowa vs. Grimma

W drugiej części gry nasze unihokeistki miały już więcej miejsca do rozgrywania akcji, ich gra przerodziła się w atak pozycyjny. W połowie meczu na 3:0 podwyższyła Weronika Gradzka, wykorzystując liczebną przewagę, a chwilę potem Maja Stenka zdobyła czwartą bramkę. Kilkadziesiąt sekund później odpowiedziały Niemki, ale bramkaChudyszewicz na 5:1 ponownie uspokoiła zawodniczki Olimpii, które na przerwę schodziły z wyraźnym prowadzeniem.

Tercję trzecią rozpoczęliśmy od trafienia Charlotte Russel z 43. minuty, po którym Niemki rzuciły się do dalszego ataku w celu odrabiania strat. Ich starania szły jednak na marne, bowiem doskonałą grą w obronie popisywała się Olimpia, która aż do końca meczu nie dała sobie strzelić ani jednej bramki, a na dodatek na 14 sekund przed końcowym gwizdkiem zdobyła gola na 6:2, ustalając wynik spotkania.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MFBC Grimma 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

1:0 - H. Samson (A. Raczkowska) - 04:49
2:0 - L. Łącka - 13:31
3:0 - W. Grądzka (M. Stenka) - 28:58 /5 na 4/
4:0 - M. Stenka (M. Kraus) - 29:17
4:1 - D. Kolbe (L-M. Lubker) - 29:46
5:1 - M. Chudyszewicz - 30:50
5:2 - C. Russel (V. Weikum) - 42:49
6:2 - O. Ryszewska (H. Samson) - 59:46

Najlepsze zawodniczki meczu: A. Raczkowska (Interplastic Olimpia), R. Charlotte (MFBC Grimma)

 

 

żródło: J.Udziela - http://www.pzunihokeja.pl

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas