Festiwal NARRACJE

2016-10-19 08:47:19

Festiwal NARRACJE: jak dojechać i gdzie rozpocząć wędrówkę?

 

Festiwal NARRACJE co roku pokazuje mieszkańcom i turystom przez artystyczne instalacje i interwencje inną dzielnice Gdańska. Podczas ósmej edycji NARRACJI Instytut Kultury Miejskiej razem z Gdańską Galerią Miejską i kuratorem, Stachem Szabłowskim zapraszają 21 i 22 października na Biskupią Górkę, która stanie się „Królestwem 60,8 m n.p.m”. Jak tam dojechać? Gdzie znajdziemy  Punkt Info, Klub Festiwalowy lub ciepłą herbatę? Kilka informacji w zestawie pytań i odpowiedzi.

 

Q&A NARRACJE #8 "KRÓLESTWO 60,8 M. N.P.M."

 

1. W JAKICH GODZINACH ODBYWA SIĘ FESTIWAL?

Wszystkie Instalacje i interwencje artystyczne na Biskupiej Górce działają 21 -22 października od 18.00 do 24.00. W tych godzinach otwarty jest także Punkt Info i Klub Festiwalowy, w którym dostępne są ulotki i mapka NARRACJI.

 

2. GDZIE ZNAJDĘ PROGRAM FESTIWALU?

Program można już zobaczyć na stronie: http://narracje.eu/program/ albo otrzymać go w Punkcie Info lub Klubie Festiwalowym (21 i 22.10).

 

2. GDZIE ZNAJDUJE SIĘ KLUB FESTIWALOWY I CO TAM ZNAJDĘ?

Klub Festiwalowy znajduję się w nowej siedzibie Gdańskiej Szkoły Wyższej, ul. Biskupia 24 B od godz. 18.00 do 24.00 każdego dnia NARRACJI. Odbywają się tam koncerty (1. piętro) od godz. 20.00 do północy. Na miejscu można otrzymać mapki, ulotki i kupić ciepłą herbatę. Na parterze Klubu Festiwalowego będzie działać praca wideobotanika, a przed Klubem staną Food Trucki.

 

3. GDZIE JEST PUNKT INFO?

Punkt Info znajduję się na tyłach kościoła Zielonoświątkowców, przy ul. Menonitów 2. Można tu pobrać ulotkę Festiwalu, zakupić torby festiwalowe (10 zł) oraz uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Ulotki oraz informacje dostępne są również w Klubie Festiwalowym. Stąd ruszają wycieczki z przewodnikami, w piątek 21.10 od godz. 18.30 do 22.00 (co 15 min) i w sobotę, 22.10 od godz. 18.15 do 22.00 (co 15 min).

 

4. JAK TRAFIĆ NA NARRACJE #8 "KRÓLESTWO 60,8 M. N. P. M."?

Najlepiej rozpocząć zwiedzanie od Punktu Info, który znajduję się na ul. Menonitów 2, przy kościele Zielonoświątkowym. Blisko znajdują się przystanek tramwajowy Śródmieście (linie tramwajowe 2, 7, 11), przystanek SKM Gdańsk Śródmieście oraz przystanek tramwajowy Okopowa (linie 3, 8).

 

5. GDZIE ZNAJDUJĘ SIĘ NAJBLIŻSZY PARKING?

Odradzamy przyjazd na Biskupią Górkę samochodem, przy wszystkich działaniach, spacerach i uczestnikach na samochodu może zabraknąć miejsca. Jeśli jednak chcą Państwo koniecznie wybrać się na NARRACJE autem, najbliższy parking znajduje się przy skrzyżowaniu ul. 3 maja i ul. Księdza Franciszka Rogaczewskiego.

 

6. JAK WRÓCIĆ Z FESTIWALU?

Polecamy powrót pociągiem SKM lub tramwajem, które będą kursować zgodnie z rozkładami. Rozkłady jazdy pociągów SKM i tramwai będą dostępne w Punkcie Info. Odjazdy można sprawdzić również na: http://trojmiasto.jakdojade.pl/.

 

7. CZY BĘDĘ MÓGŁ PŁACIĆ KARTĄ W PUNKTACH GASTRO I PUNKCIE INFO?

W punktach gastronomicznych będzie możliwość zapłaty kartą, a za rozgrzewającą herbatę i limitowane torby Festiwalowe w Punkcie Info i Klubie Festiwalowym będzie możliwa płatność wyłącznie gotówką.

 

8. CZY MOGĘ PRZYJŚĆ NA FESTIWAL Z DZIECKIEM?

Oczywiście, każdego dnia NARRACJI odbędą się warsztaty dla najmłodszych uczestników, gra edukacyjna i specjalny spacer dla dzieci z przewodnikiem. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i nie wymagamy wcześniejszych zapisów. Szczegóły: http://narracje.eu/program/.

 

9. CZY NA TRASIE BĘDĄ KOKSOWNIKI?

Nie, niestety nie będzie ich na trasie. W Klubie Festiwalowym lub w strefie gastronomicznej będzie można ogrzać się ciepłą herbatą.

 

10. CZY WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE?

Tak wszystkie wydarzenia są całkowicie bezpłatne. Na spacery z przewodnikami i warsztaty nie wymagamy zapisów.

 

11. CZY W PUNKCIE INFO MOGĘ ZOSTAWIĆ RZECZY?

W Punkcie Info i Klubie Festiwalowym nie ma przechowalni i nie odpowiadamy za zostawione tam rzeczy.

 

12. POLECAMY

Polecamy ubrać wygodne obuwie i ciepłe płaszcze, rękawiczki i szaliki na NARRACYJNĄ wędrówkę.

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Telefon dla zagubionych na trasie - 791 866 301

 

Szczegółowy program: www.narracje.eu/program.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Artyści i artystki NARRACJI 8, „Królestwo 60,8 m n.p.m”: Kuba Bąkowski, Olaf Brzeski, Bartek Buczek, Aleksandra Ciapka i Filip Ignatowicz, Karolina Freino, Martyna Jastrzębska, Marta Kawecka i Rafał Smoliński, Paweł Kowzan, Grzegorz Kozera, Dominik Lejman, Michał Marczak i Norman Leto, Honorata Martin, Witek Orski, Dagmara Pochyła, Michał Sosiński, Mariusz Waras, Ania Witkowska i Adam Witkowski, Zorka Wollny i Andrzej Wasilewski, Piotr Wysocki i Dominik Jałowiński, Marcin Zawicki. Stowarzyszenie WAGA z mieszkańcami, Ritą Jankowską i Wojciechem Ostrowskim (przedstawienie teatralne „Nasze Królestwo jest stąd”).

---

Festiwal NARRACJE 8 „Królestwo 60,8 m n.p.m”, 21 – 22 października 2016,

Biskupia Górka, Gdańsk

www.narracje.eu | www.facebook.com/NarracjeGdansk/

Kurator: Stach Szabłowski

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej | Współorganizator: Gdańska Galeria Miejska

Patroni medialni: TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane 24, K Mag, Magazyn Szum, Aktivist!, Notes na 6 tygodni, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

Partnerzy: Gdańska Szkoła Wyższa, Biskupiagorka.pl, Stowarzyszenie WAGA, Kościół Zielonoświątkowy Gdańsk, Galeria Piekary 

Marta Bednarska - IKM

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas