Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZYMON KUŚPIET MISTRZEM!

2016-10-25 10:22:26

Chciałabym podzielić się z mieszkańcami dzielnicy swoim szczęściem.

 

Mój syn Szymon Kuśpiet (15 lat), uczeń Gimnazjum nr 33 w Gdańsku od 2007 roku trenuje karate w Klubie Sportowym GOKKEN z Chwaszczyna. Na obecną chwilę kolekcja jego medali wynosi: 17 złotych krążków, 19 srebrnych i 23 brązowych.

 

Sezon 2016/2017 Szymon rozpoczął bardzo dobrą formą.

 

1 października na Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF „Yamabushi Cup” w Osielsku zajął I miejsce w konkurencji kumie indywidualne Kadeci 14-15 lat -63 kg.

 

W dniach 6-9 października odbył się w Bielsku-Białej Międzynarodowy Turniej X International Karate Grand Prix Polish Open. W tych zawodach Szymon wywalczył III miejsce w kumie indywidualnym, ale w wyższej kategorii wiekowej, czyli 16-17 lat. Sukces młodego sportowca ogromny, gdyż w zawodach startowało 1100 karateków z 31 państw z całego świata - z Azji, Afryki, Ameryki Środkowej i Europy. Były to pierwsze międzynarodowe zawody w naszym kraju z tak liczną obsadą, a ich rangę podniósł fakt, iż karate zostało włączone do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 

Swoją klasę Szymon potwierdził tydzień później na Mistrzostwach Polski WKF w Białymstoku, gdzie zajął I miejsce w kategorii kumie indywidualne juniorów młodszych -63 kg, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski. Wszystkie cztery walki wygrywał bardzo dużą przewagą punktową, trzy z nich zakończył przed czasem.

 

22 października na VII Otwartych Zawodach Karate Wkf- Shotokan w Wejherowie Szymon zajął I miejsce w kumite indywidualnym open kadetów 14-15 lat -60 kg.

 

Wraz z mężem pragniemy za pośrednictwem gazetki „U Nas” bardzo serdecznie pogratulować naszemu synowi sukcesów sportowych oraz życzyć dalszej formy i wytrwałości w dążeniu do wymarzonych celów. Zawsze dzielnie mu kibicujemy i trzymamy za niego kciuki.

Chcielibyśmy również gorąco podziękować trenerom z Klubu Sportowego GOKKEN za ogromne wsparcie, również finansowe, bez którego nie bylibyśmy w stanie zapewnić Szymonowi tylu wyjazdów, tytułów i miłych wspomnień.

 

 

Dumna mama Alicja Kuśpiet

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas