Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusza „Biblioteczka Osowska"

2016-11-30 09:58:25

Zapraszamy na otwarcie „Biblioteczki Osowskiej” przy ul. Jednorożca (Gdańsk Osowa) dnia 6 grudnia 2016 roku (wtorek) o godzinie 15.00.

 

Projekt realizowany jest przez Radę Dzielnicy Osowa i Soroptimist International - Pierwszy Klub w Gdańsku (międzynarodowa organizacja pozarządowa - w ramach SI Europe „Invest in Education”) we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

 

„Biblioteczka Osowska" to ogólnodostępna, całoroczna szafka na książki zlokalizowana w Dzielnicy Gdańsk Osowa przy ul. Jednorożca, zrealizowana przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Wykonawca prac to firma „Ogród” z Gdańska.

 

Książki dostępne są na zasadzie bookcrossing, czyli swobodnego wypożyczania. Pierwszy pakiet książek został przekazany przez członkinie Soroptimist Interantional - Pierwszy Klub w Gdańsku oraz przez Mieszkańców, którzy udostępnili swoje książki. Książki będą też regularnie przekazywane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

 

Opiekunami biblioteczki są Monika Bednarska i Bartosz Stefański z Rady Dzielnicy Gdańsk Osowa oraz Katarzyna Piszczako-Pałasz i Ewa Tomicka z Soroptimist International Pierwszy Klub w Gdańsku (mieszkanki Osowej).

 

Założono, że jest to projekt pilotażowy i jeśli się sprawdzi będzie mógł być kontynuowany w następnych latach.

Zapraszamy Mieszkańców do korzystania z „Biblioteczki Osowskiej”

Rada Dzielnicy

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas