Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zimowe Ferie 2017 r. z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska

2017-01-12 08:33:32

Zapraszamy grupy przedszkolne, szkolne i półkolonijne liczące do 25 osób do Oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańska na wyjątkowe „Historyczne Ferie”. Czeka na Was moc atrakcji: zwiedzanie połączone z zabawą, podczas której przybliżymy historię i kulturę
XVIII-wiecznego Gdańska i nie tylko – uczestnicy naszych „Ferii” poznają także tajniki pisma sumeryjskiego.

To wszystko w ramach 6 tematycznie sprofilowanych zajęć prowadzonych w 4 Oddziałach MHMG w Głównym Mieście: Dworze Artusa, Domu Uphagena, Ratuszu Głównego Miasta oraz Muzeum Bursztynu za jedyne 10 złotych od uczestnika. Zapisy na zajęcia odbywają się wyłącznie telefonicznie pod numerami: 512 418 745; 512 418 756; 789 449 685; 789 449 681, 789 449 683.

 

NA TROPIE ZAGINIONEGO SKARBU

 

Zajęcia przeznaczone dla starszych dzieci potrafiących czytać i pisać. W czasie zajęć dzieci odbywają podróż poprzez urokliwe wnętrza zabytkowej kamienicy, szukając skarbu ukrytego w Domu Uphagena. Pomogą im w tym liczne wskazówki, podpowiedzi oraz zadania do rozwiązania.

 

Gdzie: DOM UPHAGENA, ul. Długa 12

Kiedy: Wtorek – Piątek 10:00-11:30

 

SPOTKANIE Z PANIENKĄ Z OKIENKA

 

Słynna gdańszczanka zaprasza najmłodsze dzieci do wizyty w jej zaczarowanym pokoiku! Pokaże gościom swoje stroje oraz opowie kilka ciekawostek o życiu codziennym w XVII-wiecznym Gdańsku.

 

Gdzie: DWÓR ARTUSA, ul. Długi Targ 43/44

Kiedy: Wtorek – Piątek 10:00-11:30

 

ZAWÓD KAPER

 

Historie o morskich rozbójnikach rozpalają umysły najmłodszych od pokoleń. Legendy i mity nieraz odbiegają od prawdy historycznej. Jak naprawdę ubierali się dawni piraci i kaprzy. Do czego służyła opaska na oko? Jak działała broń czarnoprochowa? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzieli prawdziwy Gdański Kaper. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zobaczyć z bliska wyjątkowe modele okrętów, poznać tajniki marynarskiego tańca, życie codzienne na pokładach wielkich XVIII wiecznych żaglowców.

 

Gdzie: DWÓR ARTUSA, ul. Długi Targ 43/44

Kiedy: Wtorek – Piątek 10:00-11:30

 

LOCHY DAWNEGO GDAŃSKA

 

Lekcję prowadzi animator w stroju z drugiej połowy XVII wieku. Na wyposażeniu posiada repliki przedmiotów historycznych oraz elementy prostego stroju z epoki adekwatne do strojów więźniów. Animator wprowadza uczestników w temat rozwoju Zespołu Przedbramia i jego zmiennych funkcji na przestrzeni dziejów. Z wykorzystaniem tablic z rekonstrukcją wyglądu obiektu i jego przedstawieniami. Zapoznaje ich z typami cegieł, technika ich produkcji, technologią wytwarzania dawnego szkła. Specyfiką zamków drzwiowych itp. Objaśnia funkcje poszczególnych budynków obiektu. Ich adaptację do funkcji sądowniczych i więziennych. Przy sprzyjającej pogodzie, część zajęć może odbyć się na dziedzińcu. Duże znaczenie ma także angażowanie dzieci w poszczególne działania, w tym odgrywanie ról itp. Każdorazowo zajęcia będą dostosowane do wieku dzieci.

 

Gdzie: MUZEUM BURSZTYNU, ul. Targ Węglowy 26

Kiedy: Wtorek – Piątek 10:00-11:30

 

JAK TO NAPISAĆ?

 

Tajemnice dawnych skrybów. Jak pisali ludzie, gdy nie istniał alfabet? Uczestnicy zajęć zapoznają się z historią pisma. Podczas warsztatów dzieci spróbują stworzyć własną tabliczkę klinową oraz zapisać swoje imię hieroglifami.

 

Gdzie: RATUSZ GŁÓWNEGO MIASTA, SALA EDUKACYJNA

Kiedy: Wtorek-Piątek, 10:00-11:30 oraz 12.30-14:00.

 

TAJEMNICE GDAŃSKIEJ MEDYCYNY

 

Gdańsk od XVI wieku był jednym z głównych ośrodków rozwoju nauk medycznych w Rzeczpospolitej. Ośrodkiem przodującym, w którym prowadzono badania i w którym ścierały się różne spojrzenia na leczenie dolegliwości ludzkiego ciała. Celem zajęć jest przybliżenie odbiorcom tajemnic i specyfiki medycyny epoki baroku i oświecenia. Ze specjalnym uwzględnieniem badań i osiągnięć gdańskich chirurgów i doktorów medycyny. W zajęciach wykorzystano elementy założeń programowych takich przedmiotów jak historia i biologia.

 

Gdzie: RATUSZ GŁÓWNEGO MIASTA, SALA EDUKACYJNA

Kiedy: Wtorek-Piątek, 10:00-11:30 oraz 12.30-14:00.

 

Opłata w kasie Muzeum za zajęcia wynosi 10 zł od każdego uczestnika (opiekunowie bezpłatnie)

 

 

Zapraszamy również grupy do samodzielnego poznawania naszych Oddziałów. Aktualne wystawy, godziny otwarcia i ceny biletów znajdują się na stronie www.mhmg.pl

dr Andrzej Gierszewski - MHMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas