Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ferie w szkole

2017-01-31 17:41:49

Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku- Osowej była organizatorem stacjonarnego wypoczynku miejscu zamieszkania podczas ,, Akcji Zima 2017” w dniach 16.01.2017- 27.01.2017 r. pod nazwą ,,Wesołe ferie” w godzinach 7.00- 16.00. 
Łączna ilość uczestników wynosiła 495 uczniów klas 0- VI.                                                                                                                                                                                          
Zajęcia zaproponowane przez nauczycieli prowadzących, rozwijały aktywność społeczną połączoną z umiejętnościami współżycia w zespole, kształtowały i utrwalały nawyki zdrowotno- higieniczne związane z uprawianiem ruchu na świeżym powietrzu i zdrowym odżywianiem. Ponadto stwarzały możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, wpajały zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, poszerzały i rozwijały czytelnictwo oraz zainteresowania. 
 
W ramach realizacji celów i zgodnie z przedstawionym programem zajęć odbyły się:
Gry i zabawy na świeżym powietrzu ( zabawy zespołowe, spacery, bieg na orientację w terenie, konkurs na najładniejszego bałwana itp.).
 
Zajęcia rekreacyjno- sportowe ( m. in. rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej, zajęcia fitnesowe, tenis na krytym korcie, zajęcia na basenie- dzieci podzielone pod względem zaawansowania pływania pod okiem ratowników i instruktorów, gry stolikowe, zajęcia fizyczne ogólnorozwojowe).
 
Zajęcia o tematyce prozdrowotnej ( m. in. zabawy i warsztaty kulinarne, spotkanie z dietetykiem).
Zajęcia twórcze ( m. in. warsztaty mydlarskie, warsztaty plastyczno- techniczno- naukowe, robótki ręczne, warsztaty zdobienia szkła metodą decoupage, warsztaty garncarskie).
 
Zajęcia z języka angielskiego.
Zajęcia matematyczno- informatyczne ( m. in. uczniowie zapoznali się z  językiem programowania, poznali zasady tworzenia stron internetowych, podstawowe komendy pozwalające na napisanie strony).
Zajęcia o tematyce historycznej ( m. in. całodzienna wycieczka do Grodziska).
 
Bogata oferta zajęć przyciągnęła wielu chętnych. Ferie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie przychodziły na zajęcia i z wielkim zaangażowaniem wykonywały powierzone zadania.  
 
W trakcie ferii uczniowie z każdej z grup bardzo się ze sobą zżyli. Nawiązały się nowe przyjaźnie. Chcieli, aby zimowa przerwa trwała jeszcze dłużej. Podobały się im wycieczki poza szkołę i wspólne zajęcia. Zajęcia  były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie ferii.  Dla niektórych to była jedyna okazja, aby w sposób zorganizowany spędzić czas wolny.
 
 
 

Jolanta Mucha - SP81

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas