NIE WYPRZEDZAJMY PRZED PASAMI

2017-02-13 00:29:19

Listy do redakcji

 

Chciałbym poruszyć temat bezmyślnych kierowców na drogach naszego osiedla.

Moje dzieci dwa razy w ciągu dwóch tygodni cudem uniknęły potrącenia na pasach na przejściu dla pieszych przez samochód wykonujący manewr wyprzedzania przed tym przejściem. Na nieszczęście dla jednego z tych kierowców całe zdarzenie zostało nagrane przez monitoring autobusu miejskiego i człowiek ten zostanie ukarany. Niestety drugi kierowca, który łamiąc przepisy zagrażał bezpieczeństwu moich dzieci, uciekł z miejsca zdarzenia.

 

W związku z tym chciałbym zamieścić komunikat do kierowców, dla których zasady ruchu drogowego to tylko sugestie:

 

UWAGA!  Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Barniewickiej i Willowej jest monitorowane przez prywatną kamerę. Każdy, kto choćby podejmie próbę wyprzedzania przed pasami zostanie odnaleziony w celu wręczenia nagrody za bezmyślną jazdę.

 

Drodzy mieszkańcy Osowy, wykażcie się choć trochę odwagą cywilną i reagujcie na wyczyny piratów drogowych na naszych ulicach. To są potencjalni mordercy!

 

Imię i nazwisko autora listu do wiadomości redakcji

.

KOMENTARZE

Jakkolwiek, idea prywatnej kamerki obserwująca przejście dla pieszych w mniemaniu autora jest poprawna, to jednak stanowić może dla niego problem ponieważ, może być posądzony o naruszenie prawa. Jakkolwiek tylko osoba niepełnosprawna umysłowo wyprzedza przed przejściem dla pieszych (jest to jedno z poważniejszych wykroczeń drogowych), to walka ze zjawiskiem naruszenia prawa, za pomocą metod, które również naruszają prawo, nie jest czymś godnym pochwały. Taki monitoring narusza prawo bardzo wielu ludzi do ochrony ich dóbr osobowych (wizerunku), a więc czyni szkodę, w sensie prawnym, dla setek ludzi, którzy są bezprawnie rejestrowani przez kamerę.

AntyPOda, 2017-05-16 15:31:40


DODAJ KOMENTARZ



kod: unas