Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEDŁUG WAJDY…,

2017-03-11 11:41:27

W po brzegi wypełnionym audytorium rozpoczęliśmy w ECS WEDŁUG WAJDY…, przegląd filmowy poświęcony twórczość Andrzeja Wajdy.

Wspomnienia, anegdoty, wyjątkowe historie z planu – w piątkowym spotkaniu w ECS wzięli udział Agnieszka Holland oraz Robert Więckiewicz.

Andrzej był planetą. Jego stosunek do ludzi, świata, Polski był wypełniony niesamowitym poczuciem odpowiedzialności. Wiedział też, że nigdy nie można iść na łatwiznę i uczył tego innych – mówiła reżyserka Agnieszka Holland. Pracę z Wajdą przy produkcji „Wałęsa. Człowiek z nadziei” wspominał Robert Więckiewicz, odtwórca roli Lecha Wałęsy.

Andrzej Wajda szanował aktorów, potrafił wziąć ich stronę. Ale był szalenie wyczulony na fałsz aktorski, na tzw. granie. To od niego usłyszałem, że nie można bezkarnie mówić „akcja”. Jak się mówi „akcja” to za tym idą konkretne konsekwencje – wspominał aktor.

To druga edycja festiwalu poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Sobotnie popołudnie filmowe zaczniemy od pokazu filmu „Bez znieczulenia” (godz. 15.30), w dyskusji po projekcji (godz. 18.00) wezmą udział Emilia Krakowska oraz Olgierd Łukaszewicz, a o godz. 19.30 pokażemy „Wesele”. Festiwal potrwa do niedzieli.

 

Szczegółowy program: ecs.gda.pl/wedlug-Wajdy

 

żródło: Europejskie Centrum Solidarności

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas