Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI GRIZZLY JUDO CUP

2017-04-03 22:37:20

VI GRIZZLY JUDO CUP - TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU DZIECI W JUDO - Memoriał st. chor. Krzysztofa Ousi Klocha

 

W ostatnią sobotę 25.03.2017 na matach judo w hali ZSO nr 2 w Gdańsku - Osowie postawiło swój pierwszy krok w judockiej karierze 367 najmłodszych judoków, którzy odważyli się wystąpić przed tak ogromną publicznością. Nasz klub reprezentowało 29 zawodników, którzy wywalczyli 13 medali mierząc się na tatami z przeciwnikami z całej Polski Północnej - łącznie z 25 klubów - im to należą się od nas trenerów ogromne wyrazy uznania, ale zasługują na nie również i ci zawodnicy, którym nie udało się zdobyć miejsca na podium - przede wszystkim za odwagę do wyjścia na matę - trzeba pamiętać, że żaden z nich skóry tanio nie oddał!

Nasi mali wojownicy to:

 

 1. Szymon Błazucki
 2. Kajetan Płachecki - 3m
 3. Karol Pisarczuk - 3m
 4. Julian Pielaszkiewicz - 1m
 5. Kajetan Bonikowski
 6. Mikołaj Korkosz
 7. Filip Kudł​a​
 8. Franek Bossowski
 9. Maciej Iwaniuk
 10. Olek Kaleta
 11. Jan Nowak
 12. Jagoda Onyszczuk - 3m
 13. Mikołaj Sobol - 3m
 14. Koska Bartek
 15. Emilia Juszczyk -2m
 16. Szymon Dąbrowski
 17. Szymon Juszczyk - 2m
 18. Korejwo Grzegorz - 3m
 19. Staś Bosowski
 20. Bruno Sochacki
 21. Łukasz Wesołowski - 1m
 22. Mateusz Wesołowski - 2m
 23. Zuzia Piekart - 3m
 24. Lena Pietrasz
 25. Larysa Kotarska
 26. Ania Obarowska
 27. Rafał Ballerstadt - 3m
 28. Dominik Broma - 3m
 29. Mikołaj Korzeniewski

 

Turniej ten zawsze opiewa w wiele emocji ze strony nie tylko zawodników, ale też kibiców, czyli rodziców i dziadków, którzy również często są po raz pierwszy świadkami walk swoich pociech. Trzeba przyznać, że bywa i tak, że zarówno zawodnicy, jak i ich opiekunowie, dopiero poznają zasady walki judo i czasem bywają zdezorientowani ;).

Zawody rozgrywane były na siedmu matach w trzech grupach wiekowych. Opiekę nad prawidłowym przebiegiem walk sprawował zespół sędziowski Polskiego Związku Judo składający się z wyborowej obsady - w składzie było dwóch sędziów międzynarodowych. Poza tym w hali ZSO nr 2 w Osowie napotkać można było takie sławy polskiego judo jak Ada Dadci Smoliniec, Katarzyna Furmanek, Monika Chróścielewska, Paweł Smoliniec, Tomasz Tałach, Damian Nasiadko i wielu, wielu innych, którzy występują już teraz częściej w roli trenerów niż zawodników.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Radny Miasta Gdańska Pan Wojciech Stybor oraz Prezes Fundacji "Sprzymierzeni z Grom" Pan Grzegorz Wydrowski, którzy mieli ogromny wkład w zaistnienie tego turnieju. Dzięki naszym wspólnym staraniom udało nam się uzyskać, od tej edycji, stały tytuł Memoriału st. chor. Krzysztofa "Ousi" Klocha - zmarłego tragicznie operatora JW "GROM", a Przyjaciela naszego klubu. Przez cały czas trwania zawodów uczestnicy i kibice mieli sposobność poznania, choć w niewielkim stopniu, Krzyśka dzięki odtwarzanej na projektorze prelekcji z nim związanej.

Walki najmłodszych roczników [2009-2010] rozpoczęły się o godzinie 10:00, natomiast boje dzieci urodzonych w latach 2007-2008 oraz 2004-2006 o godzinie 14:00. Ostatnia walka zawodów zakończyła się o godzinie 16:58. Dekoracje zwycięzców następowały zaraz po zakończeniu walk danej kategorii wagowej, których łącznie było 38.

W przebieg całego turnieju zaangażowane było mnóstwo osób, a my chcieliśmy podziękować naszym Zawodnikom i ich Rodzicom za to, że dzięki nim zawody te mogły przebiec w tak sprawny sposób i bez żadnych opóźnień. Za ogromne zaangażowanie i pomoc dziękujemy przede wszystkim [kolejność zupełnie przypadkowa i mamy nadzieję, że o nikim nie zapomnieliśmy, a jeśli tak, to z emocji ;)]:

 • Państwu Rychter
 • Państwu Groth
 • Państwu Stola
 • Państwu Płacheckim
 • Państwu Szymańskim
 • Państwu Kudła
 • Państwu Helowicz
 • Państwu Misiuk
 • Państwu Sawczyszyn
 • Państwu Sałata
 • Państwu Koska

 

Oprawa zawodów w postaci medali, statuetek, nagród oraz bannerów była możliwa dzięki wsparciu firm oraz instytucji:

 

 

Patronat medialny nad naszym przedsięwzięciem objęły następujące instytucje:

 
 


Pozdrawiamy,
Trenerzy UKS GRIZZLY GDAŃSK

Monika Chróścielewska
Tomasz Chróścielewski
Filip Pawlikowski

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas