Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIAŁO I PADAŁO, A ONI DZIELNIE PRZYMASZEROWALI!

2017-04-24 14:44:04

21 kwietnia w parku przy ul. Diany/Heleny odbył się IV EKO FESTYN pt. „Ratujmy drzewa!” dla przedszkolaków i uczniów klas 0-III.

Żabki, Misie, Minionki i Biedronki z Publicznego Przedszkola Kolorowe Gniazdko, Puchatki i Kangurki z Przedszkola Puchatek, Biedroneczki, Wiewiórki i Liski z Happy Kids, Biedronki i Pracowite Pszczółki ze Słonecznej Krainy, Słoneczka z Publicznego Przedszkola nr 87, a także przedszkolaki z Klubu Monterssori DOSTAJĄ OD NAS OGROMNE BRAWA!

Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem, przynosząc materiały do recyklingu, swoje prace plastyczne na konkurs, a niektórzy nawet specjalną piosenkę.

W tegorocznej edycji uczestniczyły najmłodsze z najmłodszych grup przedszkolnych, ale ich wiedza dotycząca ekologii zadziwiała zarówno przedstawicieli Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, w tym leśnika i specjalistów, jak też uczniów klasy ekologicznej z Chwaszczyna, a nawet przedstawicieli Wydziału Prewencji Straży Miejskiej w Gdańsku. To ogromnie budujące, że wraz z rozbudową naszego parku tak dynamicznie rozwija się świadomość i wiedza dzieci. Tym bardziej cieszymy się, że już po raz czwarty mogliśmy je wesprzeć w tak zacnym gronie, za co serdecznie dziękujemy:

paniom Ewelinie Latoszewskiej i Ewie Woźniak z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku;
• Aleksandrze Słowińskiej - Dyrektor Centrum Handlowego Osowa;
• Bożenie Jałoszewskiej-Góral, Katarzynie Łazarczyk, Marcie Fularczyk z MOPR, CPS 7;
• klasie ekologicznej pod kierunkiem Katarzyny Łyczywek z ZSPIG Chwaszczyno;
• inspektorowi Tomaszowi Arkuszewskiemu i strażnikowi Jakubowi Waldochowi ze Straży Miejskiej;
• Castoramie;
• Renkowi;
• wolontariuszom - uczniom (jeszcze - Gimnazjum 33, zaprzyjaźnionym studentom).

To dzięki nim dzieci obsadzały donice dla osowskiego Centrum Handlowego, co można będzie obejrzeć już wkrótce. Ponadto poznały od leśniczego wiele informacji o lesie i dowiedziały się, jak działa kaczko mat, po co jeżowi domek, a także jak się bawić recyklingiem. Sprawdziły swoją wiedzę w konkursach i rozmowach ze specjalistami wszystkich dostępnych dziedzin. Straż Miejska - jak zawsze - zachwyciła swoim umundurowaniem i firmowym samochodem. Przedstawiciele tej służby - zarówno z Referatu Dzielnicowego, jak i Wydziału Prewencji - pełni życzliwości opowiadali o codziennej ekologii i bezpieczeństwie oraz wyposażyli dzieci w opaski odblaskowe.

Wszystkie grupy otrzymały sadzonki bukszpanu ufundowane przez RENK do posadzenia i dalszego pielęgnowania w swoich przedszkolnych ogródkach.

Aneta Baczyńska-Rostkowska, Stowarzyszenie „Inne jest piękne”

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas