Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańsk cały na biało-czerwono!

2017-04-30 11:21:54

1 maja - Święto Pracy i rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2  maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja - Święto Narodowe 3 maja obchodzone są na wiele sposobów. Tradycyjnie – wywieszane są flagi. Ale nie tylko. W Gdańsku ważne miejskie obiekty zostaną podświetlone na biało-czerwono. Po raz pierwszy oświetlone zostaną też flagi na masztach flagowych w dwóch lokalizacjach.

Z okazji majowych świąt narodowych w Gdańsku zostanie wywieszonych około 1300 flag biało-czerwonych wzdłuż głównym ciągów komunikacyjnych oraz  przy pomniku Reagana, na Placu Solidarności, Placu J. Piłsudskiego i przy budynku Cristalu. W mieście pojawią się również iluminacje.

1, 2 i 3 maja Gdańsk oświetli na biało-czerwono pomnik Trzech Krzyży oraz dwa wiadukty – na ul. Uczniowskiej (przy Stadionie Energa Gdańsk) oraz ul. Kościuszki. Obiekty będą się świeciły w takich godzinach, jak oświetlenie uliczne. W nocy z 2 na 3 maja podświetlona na biało-czerwono zostanie Złota Brama, która będzie świeciła się w barwach narodowych również w takich godzinach, jak oświetlenie uliczne.

- Iluminacja Złotej Bramy w takim charakterze będzie zamontowana po raz pierwszy – mówi Jacek Wojtczak, kierownik Działu Energetycznego w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni. - Jest to iluminacja okolicznościowa, uruchamiana w celu uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej.

Z kolei 2 maja oświetlone zostaną po raz pierwszy flagi na masztach flagowych na Rondzie Granicznym Wolne Miasto Gdańsk-Rzeczpospolita (1920-1939) oraz Rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego.

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas