Nowe biletomaty już na ulicach, wkrótce rozpocznie się sprzedaż biletów

2017-04-30 11:34:33

Wczoraj zakończył się montaż pierwszych 15 dodatkowych biletomatów w kilkunastu lokalizacjach w Gdańsku. Harmonogram przedstawiony przez operatora tych urządzeń, firmę Mennica SA, wygląda następująco: zakończenie instalacji 15 biletomatów do 29 kwietnia, natomiast wstępny termin ich uruchomienia zaplanowano między 4 i 11 maja. Kolejne 10 biletomatów wraz z uruchomieniem pojawi się na ulicach Gdańska między 22 a 31 maja, natomiast 5 ostatnich sztuk zostanie zainstalowanych i uruchomionych po 31 maja.

 

Gdzie pojawiła się pierwsza piętnastka urządzeń? Na Aniołkach, przy przystanku Brama Oliwska w ciągu Al. Zwycięstwa, w Brzeźnie na przystanku „Dworska” w pobliżu al. Hallera oraz na Chełmie „Olimpijska” przy Olimpijskiej. Biletomat stanął również na Emaus, na przystanku „Skrajna” w ciągu ul. Kartuskiej. Dwa trafiły na Jasień, na przystanki „Czermińskiego” (ul. Przywidzka) i „Szczęśliwa” (al. Armii Krajowej). Przymorze zyskało kolejne urządzenie na przystanku „Obr. Wybrzeża” (nieopodal ul. Chłopskiej), podobnie jak Siedlce (przystanek „Powstańców Warszawskich” na wysokości ul. Kartuskiej). Kolejne lokalizacje to: Strzyża - przystanek „Zamenhofa” przy Wojska Polskiego, Suchanino - przystanek „Kurpińskiego” przy Beethovena, Śródmieście - przystanek „Akademia Muzyczna” przy Podwalu Przedmiejskim, Wrzeszcz Górny - przystanek „Traugutta” przy al. Zwycięstwa, Wrzeszcz Górny - przystanek „Politechnika” przy al. Zwycięstwa, Żabianka - przystanek „Subisława” przy Pomorskiej i Zaspa - przystanek „Zaspa SKM” przy Hynka.

 

- Urządzenia czekają jeszcze na podpięcie pod wszystkie niezbędne sieci oraz ostatnie testy, co może zająć jeszcze kilkanaście dni – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska. Przypomnijmy, że w ramach umowy z firmą Mennica SA na ulicach Gdańska pojawi się łącznie 30 nowych urządzeń. Łącznie z funkcjonującymi już 50 automatami firmy Avista, daje to 80 biletomatów na terenie całego miasta. To jednak nie wszystko. - Już od lutego br. bilety jednorazowe komunikacji miejskiej można również nabyć w biletomatach SKM – mówi Piotr Grzelak. – To cztery biletomaty zlokalizowane w ścisłym centrum miasta, przy stacjach Gdańsk Główny PKP oraz SKM Śródmieście oraz 14 urządzeń na stacjach SKM/PKM Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Strzyża, Gdańsk Brętowo, Gdańsk Jasień, Gdańsk Kiełpinek, Gdańsk Port Lotniczy, Gdańsk Rębiechowo, Gdańsk Wrzeszcz Metropolia, Gdańsk Osowa, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Zaspa  oraz na dworcu PKP w Sopocie – wylicza.

Zygmunt Gołąb - rzecznik ZKM

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas