Brama główna do Parku Oliwskiego w renowacji

2017-06-06 13:46:00

Wejście główne do Parku Oliwskiego zyska nowy wygląd. Prace polegające na oczyszczeniu, zabezpieczeniu przed korozją i malowaniu bramy, a także oczyszczeniu słupów bramnych zostaną wykonane do końca czerwca.

- Właśnie rozpoczęły się prace związane z renowacją bramy głównej do Parku Oliwskiego – od strony ulicy Opata Jacka Rybińskiego – mówi Ewelina Latoszewska, kierownik Działu Utrzymania Zieleni w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, który opiekuje się Parkiem Oliwskim. – Prowadzi je firma Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków oddział Gdańsk, wyłoniona w drodze zapytania ofertowego. Wartość robót to 31 000 zł brutto. Prace finansowane są ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Koszt zakupu podkładów i farb pokryła firma JOTUN, która wspiera rewaloryzacje zabytkowych obiektów w Polsce w ramach projektu „Chrońmy przed czasem”. W 2013 roku wykonana i sfinansowana została przez nią renowacja 600 mb metalowej części ogrodzenia Parku Oliwskiego od  strony ul. Opata Jacka Rybińskiego.

Przypomnijmy, że obecnie w Parku Oliwskim trwa również remont Grot Szeptów (inwestycję prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska). Na bieżąco prowadzone są również drobne prace konserwacyjne i utrzymaniowe.

 

 

Maria Jaźwińska

w zastępstwie Rzecznika Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni

tel. 785 881 241

 

cid:image001.png@01D27BC7.6D195210

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas