Konkurs na najpiękniejszy balkon i przedogródek

2017-07-05 09:40:22

Właśnie wystartowała kolejna edycja konkursu na najpiękniejszy gdański balkon lub przedogródek. Zgłoszenia można nadsyłać do 11 września. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

- Nie od dzisiaj wiadomo, że w miejscach, w których jest dużo zieleni wypoczywa się znacznie lepiej, a opieka nad roślinami to naturalny antydepresant – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska. - Z tego względu tak wiele osób zazielenia swoje najbliższe otoczenie. Często mamy do dyspozycji niewielki przedogródek przed blokiem, balkon lub tylko okienny parapet. Nie stanowi to jednak przeszkody, aby nawet tak małą przestrzeń uczynić swoją zieloną oazą.

- Wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy z zaangażowaniem aranżują swoje balkony, po raz kolejny ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy gdański balkon. W tym roku rozszerzyliśmy jego zakres o dodatkową kategorię: najpiękniejszy gdański przedogródek – dodaje Joanna Paniec, ogrodnik miejska pracująca w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni. - Przedogródki znajdujące się przed budynkami wielorodzinnymi bardzo często są równie pięknie zagospodarowane jak balkony, a dodatkowo mają nieoceniony wpływ na upiększanie miejskich przestrzeni.

Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie?

  1. Wejdź na stronę www.gzdiz.gda.pl, zapoznaj się z regulaminem oraz pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy.
  2. Zrób max. 5 zdjęć swojego balkonu lub przedogródka (widok z zewnątrz budynku  i od wewnątrz).
  3. Prześlij zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem na adres balkon@gzdiz.gda.pl lub pocztą na adres: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, ul. Partyzantów 36, 80-254 Gdańsk. Na kopercie należy umieścić dopisek: KONKURS.
  4. Zgłoszenia należy wysyłać do 11.09.2017 r.

W każdej z dwóch kategorii nagrodzimy trzy osoby:

I miejsce - 1000 zł brutto

II miejsce – 500 zł brutto

III miejsce - 300 zł brutto

Więcej informacji pod adresem: www.gzdiz.gda.pl

Pozdrawiam serdecznie,

 

 

Maria Jaźwińska

w zastępstwie Rzecznika Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni

tel. 785 881 241

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas